Minust

Neid enesetutvustusi on nii raske kirjutada. Tere! Minu nimi on Kaisa. Ma elan praegu Tallinnas ja tegelen aastast 2017 ettevõtlusega.

Käisin YFU vahetusõpilasena Argentiinas 2013/14 (jah, ma oskan hispaania keelt). Valisin Argentiina, sest ma tahtsin minna kuskile, mis on Eestist täiesti teistsugune.

Mulle meeldis see, kui kreisi Argentiinas elada oli, nii et ma jäin sinna veel kaheks aastaks. “Lõpetasin Argentiinas keskkooli”. Nende haridussüsteem on nii pekkis, et Argentiina diplom ei ole rohkem väärt kui paber, millele ta on prinditud. Aga ma olen iginohik, nii et ma õppisin kõik vajaliku iseseisvalt ära. Mul on Eestis isegi lõpueksamid tehtud, kuigi ma ei ole ametlikult gümnaasiumi lõpetanud.

Suutsin ennast pärast Argentiinat nihverdada Inglismaale Durhami ülikooli füüsikat õppima. Lõpetasin cum laude 2021 aastal ja läksin Londonisse startupi alustama.

Minu vegan toidu koju tellimise firma Truli on praegu pankroti minemise protsessis, nii et ma kolisin 2022 lõpus Eestisse tagasi. Mul on stressist kõrini, nii et plaan on 2023 aastal suurendada passiivset tulu, et ma ei peaks tööle minema. Kevadel hakkasin poole kohaga programmeerima, et katta oma igapäevased kulud.

Ajajoon

Gustav Adolfi Gümnaasium
Käisin esimesest kuni kümnenda klassini GAGis.
Vahetusaasta Argentiinas 2013/14
Läksin YFUga Argentiinasse vahetusõpilaseks. Kirjutasin sellest ka blogi, mis on minu jaoks liiga piinlik lugeda, aga jätsin ta ikkagi üles.
Elu Argentiinas
Mulle Eesti koolisüsteem ei sobinud, sest kõik liikus liiga aeglaselt, nii et ma läksin Argentiinasse elama, kus õpetajad üldiselt jätsid mind lihtsalt rahule. Õppisin internetist matemaatikat, füüsikat ja programmeerimist. Maksin kudumise ja heegeldamisega üüri kinni.
Füüsika Inglismaal Durhami ülikoolis
Nihverdasin ennast ainult motivatsioonikirjaga Inglismaale Durhami ülikooli füüsikat õppima. Lõpetasin cum laude 2021. aastal.
Truli - vegan toidu startup Londonis
Läksin otse ülikoolist Londonisse startupi tegema, sest üks investor leidis mu üles ja pani mu tööle. Kahjuks läks 2022 lõpus startup põhja. Aga ma sain Eestisse tagasi kolida!
Siin blogis on palju postitusi startupi loomisest ja juhtimisest.
Tagasi Eestis ja 2023 Eesmärk - 36000€ kasumit
Soovin see aasta lisada mitmeid passiivse tulu allikaid ja saada aasta lõpuks 36000€ kasumit. Loe eesmärgist ja projektidest lähemalt siit.

Jälgi minu edusammusid

Ma põlesin täiesti läbi 2022 aasta lõpuks, nii et ma ei saa tööle minna. Õnneks ma elan napilt Amazonist tulevast rahast ära. Minu 2023 eesmärk on kasvatada oma passiivse tulu allikaid ja saada aasta lõpuks 36000€ kasumit.

2024 eesmärgid

Veebruari lõpu seisuga.

Põhieesmärk - 15000€ kasumit
Kasum 12.8%
Kumulatiivne kasum projekti kaupa
Programmeerimine
3106€
Amazon UK, Element alused

Lisan aasta jooksul veel projekte!

"Kuidas õppida" raamatu kirjutamise progress

Kirjutan raamatu esimest puhtandit ja saadan seda peatükkide haaval tagasisideks välja.

4/15 viimistletud

Populaarsed postitused

raha_kokku_hoidmise_nipid

Kuidas ma oma kulusid vähendasin, et miinimumpalgast ära elada

Nagu te teate, siis 2022 oli minu jaoks raske aasta. Minu Londoni startup läks pankrotti, aga mitte ühe korraga, vaid see pankrotistumine kestis peaaegu pool aastat. Minu mentaalne seisund langes koos...
mis vigu ma oma startupis tegin

Mida ma oma pankrotti läinud startupist õppisin 2. osa - Mis vigu ma tegin

Mu startup läks pankrotti, nii et ilmselgelt ma tegin vigu. Loodetavasti keegi saab kasu sellest, et ma oma lollustest internetis avalikult kirjutan. See postitus on teine osa seeriast, kus ma analüüsin,...
kuidas_ma_amazoniga_alustasin_kastid

Kuidas ma Amazoni müügiga alustasin

Mul on Amazonis olnud tooted müügis aastast 2018. Minu kõige edukam toode teenib iga kuu 1000€ passiivset tulu, mille ma saan aasta lõpus ettevõtte dividendidena kätte. Viimasel ajal on hakatud eriti palju...
element_joogialused_muugis

Uus Amazoni toode läks müüki - Element joogialused

Pärast pikka ootamist jõudis minu 500-ühikune laadung lõpuks Amazon UK lattu. Saatsin kiiresti ühe ühiku inglise fotograafile ja nädal hiljem oligi toote listing koos fotode ja müügitekstiga üleval. Toote...
chatgpt screenshot

Kuidas ChatGPT'ga tasuta eestikeelset blogi genereerida

ChatGPT on minu tagasihoidlikul arvamusel viimase kümne aasta kõige suurem tehnoloogiline läbimurre, mis järgmise paari aasta jooksul jätab suure osa inimestest ilma tööta, kui nad ajaga kaasas ei püsi....

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond