minu_2023_eesmargid_kasum_36

Minu uhke 2023 eesmärk – teenida 36000€ kasumit

Ma jäin 2022 detsembri lõpus töötuks, kui minu esimene startup Londonis pankrotti läks. Kolisin koju tagasi, sest ma olin täiesti läbipõlenud. Ma tavaliselt ei sea omale aasta eesmärke uusaastal, vaid teen kolme kuu eesmärgid või siis aasta eesmärgid oktoobrist oktoobrini. Seekord langesid suured muutused just aastavahetusega kokku, nii et ma sean omale kogu ülejäänud maailmaga koos 2023 eesmärgid.

Tahan anda sulle ja teistele hakkajatele võimaluse minu edusamme (või edusammude puudumists) 2023 aasta jooksul jälgida. Kui sul on ka oma ettevõttes sissetuleku eesmärk 2023. aastaks, siis rügame koos ja anname üksteisele julgust juurde.

Miks selline eesmärk?

Ma tavaliselt ei pane omale rahalisi eesmärke, sest raha üksi ei anna mulle midagi. Seekord aga on raha ainuke asi, mis saab mulle anda selle vabaduse, mida ma pärast oma Londoni startupi kogemust vajan. Ma olen täiesti läbipõlenud ja ei suudaks praegu tööle minna. Jumal tänatud, et mul on alles oma ülikooli ajal alustatud Amazoni ettevõte, sest muidu ma peaks praegu töötukassa rahade peal elama.

Kasumi eesmärgi taga on teine palju olulisem eesmärk: Saavutada ruttu finantsvabadus, et ma ei peaks tööle minema. Kahjuks ei müüda netis “vabaduse mõõtjat”. Kuidas üldse vabadust defineerida? Finantsvabadusel on küll definitsioon olemas, aga mulle ei piisa sellest, et tulud on suuremad kui kulud. Ma üldiselt ei laia rahaga, aga ega ma praegu oma elustiili koomale ka ei taha tõmmata. Tahan elada sama elu edasi, nagu mul Londonis £18000 aastase brutopalgaga oli.

Miks just 36000€

Ma panin eesmärgiks saada läbi oma ettevõtte 36000 eurot kasumit aasta lõpuks, sest ma mõtlesin, et küll oleks tore keskmiselt 3000 eurot kuus raha saada. See number tuli õhust, aga edasi analüüsides tuli välja, et see on täiesti mõistlik ja tehtav, kui ma natukene pingutan ja uusi sissetulekuallikaid tekitan.

Minu passiivse tulu ettevõte teenis 2021. aastal 16400€ kasumit ja 2022. aastal veelgi rohkem (täpne number veel selgub), seega 36000€ ei ole liiga suur hüpe. Eriti arvestades seda, et 2022. aasta kasum oli 100% passiivne. Ma saatsin kogu aasta jooksul ainult paar meili, sest mul oli teise ettevõttega nii palju tegemist. Raha lihtsalt vaikselt tiksus ja ma pidin isegi paar korda trahvi maksma selle eest, et mu raamatupidamine soiku jäi.

Mängureeglid

  1. Eesmärk on täidetud, kui mul on 2023. aasta lõpuks teenitud kõikide sissetulekuallikate pealt kokku 36000€ kasumit.
  2. Kui ma pean omale poole aasta pealt palka maksma hakkama, siis see palk + maksud loevad ka kasumina. Hetkel ma ei maksa endale palka, sest ma saan 2022 aasta dividendide pealt mõnda aega elada.
  3. Ma tohin tegeleda ainult lõbusate projektidega. Elasin aasta aega stressis ja depressioonis ja mul on sellest kõrini. Mina otsustan olla 2023 õnnelik ja vaba. Kui mõni projekt ei ole minu jaoks piisavalt lõbus, siis ma lihtsalt ei tee seda enam.

Projektid

Mulle meeldib plaane teha, nii et ma ennustasin, kuidas ma 36000€ aasta lõpuks kokku saan. Kutsun oma ettevõtte erinevaid tooteid ja teenuseid edaspidi projektideks. Järgnevad projektid on need, mis mulle arvatavasti 2023. aastal raha hakkavad sisse tooma.

1. Amazon UK, Adore Memories kipsikuju komplekt

See on minu armas Amazoni toode, mille ma panin ülikooli esimesel aastal müüki, et oma õppemaksu kinni maksta. See on 2017. aastast minu üks ja ainuke toode, mis on kasumisse jäänud. Kogu 2022. aasta kasumist tuli ainult sellest tootest.

Jätkan kipsikuju komplekti müümist ja püüan 2023. aastal vältida seda, et mu on toode välja müüdud. Kõige suurem probleem viimasel ajal on olnud see, et inimesed ostavad lao liiga kiiresti tühjaks. Ladu on olnud keeruline õigeaegselt täita. Koroonaga ei saanud tooteid Hiinast välja ja siis jäid laevad järjest ristipõiki Suessi kanalisse kinni.

2. Amazon UK, Element joogialused

Ma sain joogialuste müümise idee sellest, kui üks Etsy müüja mind ninapidi vedas. Kui sind origin story huvitab, siis see lugu on siin blogipostituses. Loodan sellest uuest Amazoni tootest hakata alates märtsist teenima umbes 200 eurot passiivset tulu iga kuu. Olen toote disaininud ja hiinlastelt juba ära tellinud.

3. SkillShare Amigurumi heegeldamiskursus

SkillShare on nagu Netflix veebikursustele. Õpilased maksavad iga kuu ja saavad läbida nii palju kursuseid, kui nad soovivad. SkillShare on kiiresti kasvav platvorm, mis veel maksab mõistlikku hinda oma õpetajatele. Makstakse iga vaadatud minuti eest.

Ma kunagi üritasin heegeldamiskursust omaenda veebilehel müüa, aga see ei läinud läbi, sest ma ikka üldse ei osanud veebidisaini, müüki ega videote tegemist. Nüüd on mu oskused kõvasti paranenud, nii et ma püüan veebruari lõpuks saada oma esimese SkillShare kursuse üles. Teemaks on heegeldamise õppimine läbi Amigurumi, mis on jaapanist pärit mänguasjade heegeldamise tehnika.

4. Amazon USA, Adore Memories kipsikuju komplekt

Minu kipsikuju tegemise komplekt müüb Inglismaal väga hästi, nii et ma proovin selle suve lõpuks USAsse müüki saada. Seal on vaja peamiselt tegeleda paberimajanduse ja passimisega, nii et reaalset tööaega ei tohiks palju sellele projektile kuluda. Samas, mul võivad tekkida täiesti ületamatud takistused, sest minu Amazon USA konto on tegelikult pool aastat täiesti kinni olnud ja mul ei ole neile neid dokumente anda, mis nad minult küsivad.

5. Veebisulane – automatiseeringud Eesti ettevõtetele

Hakkan pakkuma programmeerimisteenust Eesti väikestele ettevõtetele, kes ei saa endale lubada täiskohaga töötajaid lihtsate korduvate ülesannete tegemiseks. Kasutasin ja arendasin oma proge oskust kõvasti Londoni startupis. Kõik tüütud ülesanded said automatiseeritud ja nüüd ma saan neid oskusi teistele müüa.

6. Raamat “Kuidas õppida ja muud asjad, mida koolis ei õpetata”

Mul on see raamat valmis kirjutatud. See istub kapis ja ootab sisutoimetust. Mul jäi see projekt koos kõigi teistega soiku siis, kui Londoni startupis liiga kiireks läks. Nüüd mul on aega nagu muda ja ma tahan lõpuks ometi selle raamatu inimeste riiulitele saada. Te ei kujuta ette, kuidas ta mul sügeleb. Mul on vaja oma teadmised universumisse saata või ma lähen lõhki.

Need projektid võivad aasta jooksul muutuda ja vahetuda, kui ma avastan, et mõni neist ei ole vaeva väärt. Või kui mul täiesti üle viskab. Nagu ma reeglites ütlesin, siis ma teen 2023. aastal ainult asju, mis on minu jaoks lõbusad.

Jälgige mu edusammusid

Saate minu progressi kodulehel ja paremal veerus jälgida. Panen iga kuu pärast raamatupidamise tegemist uued numbrid üles. Loodetavasti liigun eesmärgile lähemale, kuigi mõnikord tuleb raha investeerida enne, kui projekt hakkab kasumit teenima. Pideva kasvu peale ei tasu loota.

Ma loodan, et edusammude jagamine motiveerib mind rohkem vaeva nägema ja ühtlasi paremini raamatupidamisel silma peal hoidma. Praegu olen igatahes väga elevil ja juba töötan iga päev oma projektide kallal.

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond