tootan_kohvikus_amazoni

Millised on amazonimüüja tööülesanded?

Amazonis toodete müümisest on Eestis saanud populaarne passiivse tulu allikas. Passiivne tulu tähendab seda, et teenitav raha ei ole otseses seoses projektile kulutatud ajaga. Ükski tuluallikas ei ole 100% passiivne. Isegi indeksfondidesse investeerimisel on vaja aeg-ajalt portfell üle vaadata ja ennast maskuasjade ja teenustasudega kursis hoida. Amazoniga on vaja natukene rohkem vaeva näha kui indeksfondidega.

Ma olen aastast 2017 müünud Amazonis tooteid. Selles postituses kirjeldan, millised on amazonimüüja tööülesanded sellises faasis, kus tooted on juba müüki pandud.

Iga päev

  • Ma hoian iga päev oma emailil silma peal, sest ükskõik mis hetkel võib mõnelt kliendilt meil tulla, millele on Amazoni reeglite kohaselt vaja 24 tunni jooksul vastata. Minu Adore Memories kipsikuju komplekti puhul on tavalisest rohkem suhtlust klientidega, sest küsitakse küsimusi ja vormi tegemine ei pruugi esimesel katsel välja tulla. Emailidele vastamine ei võta kaua aega, aga koguaeg tuleb valvel olla.

Iga nädal

  • Vaatan viimase 30 päeva trendid üle. Amazoniga on nii, et mida rohkem numbritele tähelepanu pöörata, seda parem on tulemus. Ma kontrollin müüke, kasumit, konversioonimäära ja muid olulisi näitajaid iga nädal. Nii saan jälgida hooajalisi trende ja veenduda, et tooted on kõik kasumis.
  • Hoian rahavoogudel silma peal. Ma kasutan rahavoogude jälgimisel YNABI – Vaieldamatult parim eelarve pidamise äpp – YNAB. Vaatan iga nädal, et kontoseisud panga ja YNAB-i vahel klapiksid ja kõik kulutused oleksid sisse kantud. Kui suuremad summad kontole laekuvad, siis jagan selle raha erinevatesse “ämbritesse”.
  • Optimeerin reklaamikampaaniaid. Amazon pakub võimalust oma toodet reklaamida nii, et see ilmuks potentsiaalsetele klientidele otsingus ülevalpool. Reklaamidel tuleb silma peal hoida, sest muidu võivad automaatselt seadistatud kampaaniad kogu kasumi ära süüa, nagu mul eelmise aasta lõpus juhtus – 2023 II kvartali kokkuvõte – üks Amazoni toode on miinuses?!. Ma võtan iga nädal reklaamikampaaniad lahti ja optimeerin neid, vaadates viimase 60 päeva statistikat.
Siin on ekraanipilt ühest Amazoni reklaamikampaaniast. Ajaliselt võtabki kõige rohkem aega siin edasi-tagasi klikkimine ning otsingusõnade ja hindade muutmine.

Kord kuus

  • Vaatan üle laoseisu ja tellin vajadusel toodet juurde. Ma vaatan kord kuus laoseisu ja ennustan, kui kaua minu varud Amazoni ladudes veel kestavad. Vajadusel vormistan oma Hiina tehastega uue tellimuse.
  • Tegelen raamatupidamisega. Mul on raamatupidaja, aga ma pean tema jaoks salvestama ära erinevad Amazoni raportid ja laadima üles kõik ettevõtte arved. Mulle meeldib seda kord kuus teha, selle asemel et üks kord aastas paar nädalat enne majandusaasta aruande tähtaega paanitseda.

Kord kvartalis või veel harvem

  • Vaatan üle tootefotod ja müügiteksti. Amazonis tuleb trendidega kaasas käia ja konkurentidel silma peal hoida. Ma uuendan oma tootefotosid ja müügiteksti kord aastas.
  • Teen tooteid paremaks. Muudan tootepakendit või teen toodet paremaks. Adore Memories toote puhul olen näiteks klientide tagasiside põhjal uuendanud juhendi teksti, disaini ja pilte.
Teen Ristikheina Kohvikus raamatupidamist.

Mulle meeldivad mu tööülesanded, sest suurem osa neist on failidega mässamine ja Exceli tabelite täitmine. Numbritega mängimine on minu jaoks lõbus.

Tegelikult ma võiks ka vähem tööd teha. Paljud ülesanded on valikulised ja tingitud sellest, et ma ei ole veel saavutanud nii head müüki või kasumit, kui on praeguste toodetega võimalik. Kui ma ei tee kuu aega mitte midagi, siis tegelikult midagi halba ei juhtu. Raha laekub edasi.

Kui palju aega Amazoni peale läheb?

Ma panin eelmisel aastal ühe uue tooote müüki ja tegelesin tavapärsest rohkem müügitekstide ja reklaamidega. Kogu 2023 aasta peale kokku tegin 49 tundi ja 46 minutit ainult Amazoniga seotud tööd. Päris vähe ikka. Sinna hulka ei kuulu raamatupidamine, sest mu ettevõte tegeleb ka muude projektidega.

See aasta ma ilmselt teen rohkem Amazoniga seotud tööd, aga isegi kaks korda rohkem tööd oleks ikka ainult 100 tundi aastas. Sellegipoolest ma tahaks lugejatega jagada, et kui miski võtab vähe tunde, siis see ei tähenda, et see on kerge. Amazoniga seotud tööülesanded on… kuidas võtta.. ebameeldivad. Neid on lihtne edasi lükata ja on täiesti võimalik, et sa stressad 10 tundi tööülesande pärast, mis tegelikult võtab ainult 4 minutit. Amazon võtab emotsionaalset energiat rohkem kui muud projektid.

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

2024 I kvartali kokkuvõte

Teate, mulle ei meeldi neid kokkuvõtteid kirjutada, sest ma tegelikult ei ole oma ettevõtte rahalise seisuga rahul. Ma peaks rahule jääma, aga ma lootsin rohkemat.

Loe edasi »

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond