etsy_esimene_muuk

Ma sain Etsy print on demand poes esimese müügi

Ma olen veendunud, et ma kirjutasin mingisuguses eelmise aasta blogipostituses oma Etsy poest, aga ma ei suuda seda üles leida! Eks ma siis räägin otsast peale.

Print on demand on passiivse sissetuleku allikas, kus sa müüd veebipoes või müügiplatvormil (Etsy, Amazon, Ebay) tooteid, mille tehas valmistab alles siis, kui keegi on toote ostnud. Ei pea investeerima suurt summat raha, et 200 ühikut toodet koguaeg laos valmis oleks. Sinu asi on ainult disain teha ja print on demand teenusega toode seadistada.

Minu Etsy print on demand poe algus – millalgi 2023 aastal

Eelmisel aastal tekkis mul inspiratsioon teha print on demand Etsy pood. Mul oli idee joonistada koledaid aga naljakaid pilte ja panna need tasside, kottide ja T-särkide peale.

Ma tegin olemasoleva Etsy konto poe ümber ja integreerisin selle Printful print on demand teenusega. Printful on pigem kallim print on demand teenusepakkuja, aga ma eelistan müüa võimalikult kõrge kvaliteediga tooteid. Printfuli arvustused ja professionaalsus jäid mulle silma, nii et ma otsustasin nendega koostööd teha, mitte odavamate firmadega nagu Printify.

Tahtsin lisada oma Etsy poodi 100 tassi ja vaadata, mis saab. Jõudsin 11 tassi disainida ja siis tulid elu ja muud projektid vahele. Ma mõistsin, et uus Etsy pood viib tähelepanu kõrvale juba olemasolevatelt projektidelt. Ma alustasin uue print on demand projektiga, sest muru tundus mujal rohelisem. Otsustasin selle täiesti katki jätta ja keskenduda oma raamatule ja Amazoni toodetele. Aga ma jätsin need 11 tassi Etsysse üles, sest miks mitte. Aktiivse toote hoidmine Estys maksab ainult $0.20 iga nelja kuu tagant.

Esimene müük tuli täiesti suvalisel hetkel

Ma unustasin ära, et mu Etsy tooted ikka veel aktiivsed olid. Ma olin Printfulilt juba saanud emaili, et nad deaktiveerisid mu poe liidestuse, sest seal ei toimunud kuude kaupa mitte midagi.

1. mail 2024 sain emaili, et keegi Prantsusmaalt ostis ühe kassi disainiga tassi 21,87€ eest. Ma logisin mitu korda Etsysse sisse, et tellimust vaadata, sest see tehing tundus lihtsalt nii lamp.

  Ma natuke muretsesin, et äkki mul tekkib tellimuse täitmisega mingi takistus. Printful ju deaktiveeris liidestuse ja ma polnud kindel, kas ma pean kogu seadistuse uuesti tegema. Tuli välja, et ma pidin lihtsalt Printfuli sisse logima, vajutama “Reconnect” ja ülejäänu toimus automaatselt. Etsy tellimus tuli üle, Printful tegi tassi valmis, saatis selle välja ja võttis mu kontolt raha. Tõeline passiivne tulu ikka! Ma küll logisin seitse korda Etsysse ja Printfuli ja jälgisin, et tass tõepoolest jõudis selle prantslaseni.

  Järeldus: ära pane print on demand poodi magama

  Print on demand poe ülalpidamine ei maksa peaaegu mitte midagi, nii et isegi kui müüke ei ole või tegeled muude asjadega, siis poodi tasub aktiivsena hoida. Mul on nii hea meel, et ma ikka uuendasin oma müügikuulutusi automaatselt ja kõik mu tooted olid kõik need kuud Etsys üleval. Ma tõestasin endale väga olulise asja.

  Kui õige inimene leiab õige disainiga tassi, siis ta on nõus selle eest 22€ maksma.

  Mulle tundus tasse disainides ja tooteid seadistades, et mu tegevus on täiesti mõttetu, sest kes maksab nii palju koledasti tehtud tassi eest? Mul oli väga vaja seda ühte orgaanilist müüki, et leida uuesti motivatsioon Etsy poodi edasi teha.

  Ma kindlasti lisan nüüd aeg-ajalt uusi disaine oma poodi. Disainimise protsess peaks kõvasti kiirem olema kui eelmine aasta, sest nüüd mul on raamatu illustreerimiseks ostetud iPad ja Apple’i pliiats. Ma olen joonistamist väga palju viimaste kuude jooksul harjutanud.

  Varem ma joonistasin pildid käsitsi, skännisin ja muutsin need arvutis digitaalseteks SVG failideks. Nüüd ma saan otse SVG faile joonistada.

  SVG on skaleeritav faili formaat, mis tähendab, et seda saab konverteerida igas suuruses PNG või JPG failiks ja erinevatel toodetel kasutada. Erinevatel toodetel on erinevat resolutsiooni vaja. Näiteks tassi pilt on väiksema resolutsiooniga, aga kotile on vaja suuremat resolutsiooni. SVG ei kaota oma kvaliteeti, kui seda suuremaks või väiksemaks teha.

  Kui soovid Etsy poe arengu ja muude projektidega kursis olla, siis pane kindlasti ennast blogi meililisti. Ma jagan siin ausalt ja avalikult kõiki kasumi (või kahjumi) numbreid.

  Teavitused meilile?

  Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

  Meeldis? Jaga sõpradega

  2024 I kvartali kokkuvõte

  Teate, mulle ei meeldi neid kokkuvõtteid kirjutada, sest ma tegelikult ei ole oma ettevõtte rahalise seisuga rahul. Ma peaks rahule jääma, aga ma lootsin rohkemat.

  Loe edasi »

  Kirjuta kommentaar

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

  Kasumi numbrist

  Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

  Kasum = brutopalk + dividendifond