mastermind_accountability_pohipilt

Kuidas mastermind ja vastutuspartnerid mind ettevõtluses aidanud on

Ma juhin ühte eesti ettevõtjate mastermind gruppi ja mul on hetkel kolm accountability buddy‘t ehk vastutuspartnerit. Mastermindi kohtumised on iga kolme nädala tagant ja “juhtimine” tähendab lihtsalt seda, et ma loon Zoomi lingid ja vaatan, et kõik inimesed meie kohtumise jooksul rääkida jõuaksid. Ühe vastutusparnteriga kohtume virtuaalselt iga kolme nädala tagant ja ülejäänud kahega teeme iga nädal 15-20 minutise kohtumise.

Ma olen kolm aastat erinevates mastermind gruppides osalenud ja ma ei kujuta enam elu hästi ette nii, et mul ei ole ettevõtjate ja muidu sehkendajate kogukonda ümber. Kui sa arvad, et sinul oleks ka vastutuspartnerist või mastermind grupist abi, siis postituse lõpus on vormi link. Saada vormi kaudu enda kohta infot ja ma püüan sind õige inimesega kokku viia.

Mis on mastermind grupp?

Mastermind grupp on kogukond inimesi, kes saavad regulaarselt kokku selleks, et üksteisel aidata eesmärke täita. Kohtumiste struktuur ja tihedus võivad erinevatel gruppidel väga erinevad olla. Mõned grupid lobisevad niisama, teistel on grupijuht ja kodutööd. Enamasti on grupiga liitumisel kriteeriumiks, et sa oled teiste liikmetega samal tasemel ja sarnaste esmärkidega. Kohtumised on tänapäeval peamiselt virtuaalsed.

Kes on accountability buddy ehk vastutuspartner?

Kohtumised accountability buddy ehk vastutuspartneriga on sarnased mastermindile, aga sa kohtud ainult ühe või kahe inimesega. Regulaarsed kohtumised on selleks, et hoida üksteisel silma peal ja tekitada sotsiaalset survet oma eesmärke täita. Kui sa oled oma vastutustpartnerile öelnud, et sa teed iga nädal 2h tööd oma eesmärgi nimel ja sa ei ole seda teinud, siis järgmine kord on piinlik.

Kuidas mastermind ja vastutuspartnerid mind aidanud on

Olen pidevalt sunnitud konkreetseid lühiajalisi eesmärke seadma

Üks läbiv teema kõikides mastermindides ja vastutusgruppides on see, et tuleb endale konkreetseid eesmärke seada, mis peaksid järgmise kohtumise ajaks täidetud olema. See tähendab, et minimaalselt kohtumiste ajal on mul eesmärgid silme ees. Loomulikult ma üritan vahepeal ka seatud eesmärke vaadata ja analüüsida, aga kui elu läheb kiireks, siis vähemalt kord kolme nädala tagant ma pean võtma aega ja eesmärgid läbi mõtlema.

Olen pidevalt sunnitud oma tulemuslikkust analüüsima

Lisaks sellele, et ma pean pidevalt eesmärke sedama, on vaja ka grupiliikmetele täpselt üles tunnistada, miks ma oma eelmisi eesmärke täitnud ei ole. Sellest ei piisa, et ma raporteerin, et eesmärk jäi täitmata. Mul on vaja analüüsida tegemata jätmise algpõhjuseid ja valmistada ette plaan, et kirjeldada grupiliikmetele, kuidas ma järgmine kord teistmoodi käitun, et eesmärgid täidetud saaks.

Pidev analüüsimine aitab mul olla eneseteadlikum ja leida käitumismustreid, mis takistavad mul eesmärke saavutada.

Sotsiaalne surve sunnib eesmärke täitma

Ma olen keskmiselt üsna immuunne sotsiaalsele survele ja minu saavutused tulevad pigem sisemisest tahtest sehkendada, aga sellegipoolest on väike lisasurve kasuks. Kui ma olen mitmendat kuud järjest raporteerinud, et üks konkreetne eesmärk on täitmata, siis mul hakkab ka piinlik ja ma teen selle töö kasvõi vihaga ära.

Suhtlusvõrgustik laieneb ja mured leiavad kiiremini lahenduse

Päris tihti on juhtunud, et üks räägib mastermindis oma murest ja keegi liikmetest teab kedagi, kes teab kedagi, kes oskab mure ära lahendada. “Räägi inimestega” on asjalik soovitus. Igal liikmel on natukene erinev kogemus ja suhtlusvõrgustik.

Ma ei tunne, et ma oleks oma muredega üksi

Kui grupis on inimesed, kes tegelevad sarnaste probleemidega, siis on mõnikord lihtsalt hea kuulda, et sa ei ole oma muredega üksi. Ettevõtjad saavad teiste ettevõtjate muredest paremini aru kui tavainimesed. Näiteks ettevõtjad saavad omavahel avatult rääkida tööjõuprobleemidest, palgakulu kokku hoidmisest või maksude optimeerimisest. Sama vestlus sõpradega, kes on palgatöötajad, võib lausa pingeid tekitada. Regulaarne mastermind on nagu grupiteraapia.

Grupiliikmed panevad tähele, kui ma üle pingutan või hakkan läbi põlema

Ma mäletan, et minult küsiti 2022 suve lõpus: “Kus on kadunud sära sinu silmadest?”. Ma olin läbipõlenud ja see jäi kaaslastele silma. Samuti panevad liikmed tähele, kui minu eesmärgid on liiga optimistlikud või kui erinevaid eesmärke on lihtsalt liiga palju. Ma ei pruugi ise aru saada, kui ma hakkan üle pingutama, aga teised näevad ja pööravad sellele tähelepanu.

Õiges grupis saan “uhkustada” oma saavutustega

Eestis on tekkinud selline kultuur, et ei ole viisakas oma saavutustest rääkida, eriti kui need saavutused on seotud rahaga. See on ilmselt nõukaaegne jäänuk, mis loodetavasti ajapikku kaob. Õige mastermind grupp on toetav ja liikmed on siiralt õnnelikud selle üle, kui teistel liikmetel hästi läheb. Ma ei pea ennast tagasi hoidma ja võin ausalt rääkida sellest, kui ma mõne saavutuse üle eriti uhke olen.

Õiges grupis saan “vinguda”, kui läheb halvasti

Ma võin avatult rääkida ka sellest, kui mul halvasti läheb. Heast mastermind grupis ei pea tegema nägu, et kõik on koguaeg ilus ja lilleline. Ettevõtjad teavad, et mõnikord on head ajad ja mõnikord on halvad ajad. Headest aegadest rääkimine ei ole uhkustamine ja halbadest rääkimine ei ole vingumine. Saan ennast natukene välja elada, ilma et peaks muretsema, et ma olen liiga negatiivse jutuga.

Kuidas leida endale mastermind grupp või vastutuspartner

Mina saan ainult oma kogemuse põhjal soovitusi anda. Minu vastutuspartnerid ja mastermind grupid on tulnud kahest kohast:

  1. Facebooki grupid nagu Naisinvestorite klubi, Finantsvabadus ja Alustavad ettevõtjad.
  2. Inimesed on mulle otse kirjutanud, seega võta huvitavate inimestega Facebooki, Instagrami või emaili teel ühendust. Inimestel ei ole nii kiire, kui väljastpoolt vaatajale tundub.

Ma aitan sul leida mastermind grupi või vastutuspartneri

Ma olen kindel, et blogi lugejate seas on inimesi, kes sobiksid ideaalselt kokku. Kuna te loete seda blogi, siis teil on ilmselgelt juba ühiseid huvisid. Kui sa tahad leida vastutuspartnerit või ühineda mastermindiga, siis täida vorm ja ma püüan sind õige inimesega kokku viia. Küsin sinu huvide kohta ja võtan hiljem meili teel ühendust.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond