tooriistad_blogi_ehitamiseks_wordpress

Kuidas ma selle veebilehe ise tegin

Ma üritan edaspidi anda rohkem detailset infot nende projektide kohta, mille kallal ma töötan. Mul läheb tavaliselt meelest ära dokumenteerida täpselt, mida ma tegin, nii et ma näitan ainult lõpptulemust. Sellepärast otsustasin kirjeldada natuke seda, kuidas ma Kaisa Tegemised veebilehe ise tegin.

1. Ostsin domeeni veebimajutus.ee lehel

Kahjuks oli kaisa.ee juba kellegi poolt võetud, nii et ma otsustasin kasutada nime kaisategemised.ee. Ma ei veetnud eriti kaua aega nime välja mõtlemisel. Tahtsin domeeni osta eesti firma käest ja valisin lihtsalt esimese Google’i otsingu vaste, milleks oli veebimajutus.ee. Maksin 8,70€ ühe aasta eest ja hiljuti uuesti 9,90€ järgmise aasta eest. Jah, mu blogi on juba üle ühe aasta üleval olnud! Peamised lugejad – minu emme.

2. Ostsin majutuse SiteGround’is

Olen ka Hostingeri kasutanud (eestikeelselt olemas), aga otsustasin seekord SiteGround’i kasuks, sest mul oli just uue veebilehe loomise hetkel Hostineriga probleeme. Siteground’is maksin 57,46€ ühe aasta eest ja 187,06€ järgmise aasta eest, mis on üsna krõbe hind teiste platvormidega võrreldes, aga vähemalt veebilehe kiirus on keskmiselt parem olnud.

3. Seadistasin WordPressi

Tänapäeval on olemas ka lihtsamaid lahendusi kui WordPressi veebileht. Näiteks Squarespace või Wix on väidetavalt head variandid neile, kellel on lihtne veebileht ja kes ei soovi ühtegi rida koodi programmeerida. Ma tahan alati midagi omamoodi teha, nii et mulle WordPress sobib hästi.

  • Kasutasin Astra teemat, sest ma ei viitsinud paremat otsida.
  • Valisin värvid kasutades coolors.cod, millega saab värvigammasid genereerida ja tunde ja tunde raisata.

4. Disainisin logo ja ikooni Canvaga

Kasutasin Canvat, et disainida blogi logo ja ikooni. Ma olen juba mitu aastat maksnud Canva Premiumi eest ja see on olnud elu parim otsus. Ma kasutan Canvat iga nädal, kui mitte iga päev, et disainida logosid, videosid, sotsiaalmeediapostitusi, reklaame jne. PhotoShop on tänu Canvale täiesti ebavajalik ja isegi inimesed, kellel ei ole absoluutselt silma disainile, saavad logo või sotsiaalmeediapostituse loomisega hakkama.

5. Ehitasin kodulehe Elementoriga

Elementor on veebilehe ehitaja, kus saab komponente lehele lohistada ja nende disaini muuta. Mulle Elementor sobib väga hästi, aga nende tasuta versioon ei ole piisavalt funktsionaalne. Ma olen alati kohe Pro versiooni ostnud, sest minu jaoks on oluline asjad kiiresti tehtud saada. Mul on Elementor Pro mitme veebilehe peal, nii et ma maksan ainult 30€ aastas iga Pro plugina kasutuse eest. Ainult ühe veebilehega on veidi kallim. Ma olen praeguseks Elementoriga ehitanud neli veebilehte.

Loomulikult on kõike võimalik muude tasuta pluginatega teha, aga mida rohkem pluginaid WordPress lehel on, seda aeglasem on veebileht. Parem on lihtsalt Elementor Pro eest maksta ja siis üks plugin teeb kõik tööd ära.

6. Lahendasin miljon probleemi koodi ja pluginatega

See on minu esimene eestikeelne leht. Siiamaani leian kohti, kus automaatne tekst on ikkagi inglise keeles. Pidin kümmekond rida php koodi kirjutama, et erinevates kohtades teksti eestikeelseks teha. Kui leiate veel mõne ‘Read more’ või ‘Submit’ sildi, siis andke teada.

add_filter( 'comment_form_default_fields', function ($fields) {
	$fields = array(
		'author' => '<input placeholder="' . __( 'Nimi','generatepress' ) . ' *" id="author" name="author" type="text" value="' . esc_attr( $commenter['comment_author'] ) . '" size="30" />',
		'email' => '<input placeholder="' . __( 'Email','generatepress' ) . ' *" id="email" name="email" type="text" value="' . esc_attr(  $commenter['comment_author_email'] ) . '" size="30" />',
	);

	return $fields;
}, 150 );

Code Snippets on väga kasulik tasuta plugin, millega saab php koodi kirjutada ilma, et sa veebilehe katki teeksid. Muide, ma ei ole ülikoolis ega kursustel php’d õppinud. Ma lihtsalt oskan hästi googeldada. Kõik vastused on internetis olemas ja ei pea tuhandeid eurosid maksma, et mingi kuivanud vanamees koodi kriidiga tahvli peale kirjutaks.

7. Seadistasin emailid ConvertKitiga

Ma tahtsin, et inimesed saaksid ennast meililisti lisada ja iga uue postituse kohta teadet saada. Ma ei arva, et inimestel on meeles kontrollida, mis minu blogis toimub. Valisin ConvertKiti, sest see integreerub Elementoriga – elu jälle lihtsam. Aga Elementor ei ole vajalik, sest ConvertKiti vorme saab ka lihtsalt HTML’iga lehtedele panna.

Kui te saate minult meili, siis see on ConvertKiti kaudu saadetud. Ka siin ostsin üsna ruttu Pro versiooni, sest ma tahtsin, et emailid läheksid välja automaatselt. Olen nõus iga kuu maksma 15€ selle eest.

Ja veebileht ongi valmis! Kui tead, mida teha, siis ei võta veebilehe üles seadmine kauem kui 3-4 tundi. Tähendab, ma koguaeg nokitsen siin ja seal, aga kolme tunniga sain selle blogi tööle.

Iga etapi kohta on isegi paar eestikeelset blogipostitust olemas. Ma vaatan, et Veebimajutus kirjutab isegi blogipostitusi WordPressi veebilehe ehitamise kohta. Elu on loomulikult eriti lihtne, kui sa oskad inglise keelt, sest YouTube on täiesti täis veebiehituse juhendeid.

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond