kuidas_ma_amazoniga_alustasin_kastid

Kuidas ma Amazoni müügiga alustasin

Mul on Amazonis olnud tooted müügis aastast 2018. Minu kõige edukam toode teenib iga kuu 1000€ passiivset tulu, mille ma saan aasta lõpus ettevõtte dividendidena kätte. Viimasel ajal on hakatud eriti palju Amazoni kohta küsima, nii et ma otsustasin sellest veidi detailsema blogipostituse kirjutada. Loodetavasti inspireerin kedagi teist alustama Amazoni müügi või muu passiivse tulu teenimisega.

Miks ma Amazoni müügiga alustasin

Mul oli õnn saada sisse Inglismaa tippülikooli, aga kuna ma olin elanud kolm aastat Argentinas, siis ma ei saanud Inglismaalt õppelaenu, et katta 10 000-eurost õppemaksu. Minu vanemad olid kohusetundlikult terve minu elu kandnud kogumishoiusele raha ja seda oli minu ülikooli minekuks kogunenud… 3000 eurot.

Mul oli valida, kas maksta 1/3 esimese aasta õppemaksust või investeerida see raha mõnda passiivse tulu allikasse. Mul ei olnud võimalik ülikooli kõrvalt tööl käia, sest Inglismaa tipp ülikoolides ei ole sellist asja nagu “vaba aeg”. Passiivne tulu oli ainus viis õppemaksu katta.

Juuli ja augusti jooksul enne esimese õppeaasta algust otsisin YouTube’ist erinevaid passiivse tulu teenimise viise. Kaalusin drop-shipping‘ut, print-on-demand’i, aga peamiselt jäi mulle silma Amazon. Amazoni gurud jätsid mulje, et edu Amazonis ei ole mitte õnne asi, vaid on vaja järgida teatud protseduuri. Mulle väga meeldivad protseduurid.

Kust ma alustamiseks vajaliku info leidsin

Kõik info Amazonis müümise kohta sain YouTube’st kätte. Ei olnud vaja plekkida 2500 eurot online kursuse eest, sest kõik info on täiesti tasuta internetis saada. Minu kõige lemmikum YouTube’i kanal oli JungleScout, sest neil olid kõige praktilisemad nipid ja kõige rohkem infot. Nende kanalist leiab isegi infot just Euroopa firmana tegutsemise kohta.

Valisin Amazon UK turu, sest see tundus loogiline, arvestades et ma kolisin just Inglismaale elama.

Kuidas ma esimese Amazoni toote valisin

Mõned aastad on juba mööda läinud ja toodete otsimise tööriistu juurde tekkinud, aga mina kasutasin omal ajal kõige popimat JungleScout otsingumootorit, et oma esimene toode leida. Toote otsimise protseduuri kohta on sadu, kui mitte tuhandeid videosid YouTube’s olemas. Minu kriteeriumid uuele tootele olid järgmised.

  1. Vähemalt 30 müüki kuus, vaatamata halbadele arvustustele.
  2. Vähe konkurentsi.
  3. Müügihind vähemalt £30.

Ma tahtsin leida toote, mida natukene tuunida. Halvad arvustused tähendavad, et toodet on võimalik paremaks teha. Leidsin, et kipsist käte kujude tegemise komplektidel olid väga halvad arvustused, aga need müüsid sellegipoolest väga hästi. Ühtlasi, selles kategoorias oli vähe müüjaid. Nüüdseks on konkurente juurde tekkinud, aga minu toode on piisavalt vana ja mitmesaja arvustusega, nii et paarkümmend konkurenti mind ei sega. Keegi teine ei ole veel välja mõelnud, et puhtalt pakendi muutmise eest saab £10 lisaraha küsida.

Kuidas ma vabriku leidsin

Neid tehaseid, kes juba kipsikuju komplekte tootsid, oli mitu. Tehased leidsin Alibaba kaudu ja nendega suhtlemine käis inglise keeles. Mul oli nimekiri soovitud toote muudatustest, mida sain tehastele ette näidata. Neist kõige olulisem oli vormipulbri tardumisaja pikendamine. Paljud ostjad ütlesid, et nad ei jõudnud oma käsi vormi panna enne, kui vorm ära tardus. Tehased vastasid mulle, et tardumisaja muutmine on käkitegu.

Ma ei valinud tehaseid ainult hinna järgi. Otsisin Alibaba poolt kontrollitud tehast, mis oleks vähemalt viis aastat juba platvormil tegutsenud. Paar tehast langesid minu nimekirjast välja sellega, et nende inglise keele oskus ei olnud väga hea. Kuna see oli minu esimene toode, siis ma ei tahtnud kõigele lisaks veel keelebarjääriga tegeleda.

Ma ei ostnud kohe 1000 ühikut

Ma olin lugenud Lean Startup raamatut ja otsustasin, et mul on vaja oma toodet väikesel skaalal katsetada. Maksin hingehinda, et saada 100 karpi, 100 komplekti jagu pulbrit ja muud pudipadi. Võtsin endale eesmärgiks, et ma pean Amazonis tegema 100 müüki enne, kui ma kogu oma raha hiinlastele ära saadan.

Tegutsesin oma pisikesest kolledži toast. Kõik karbid ja lindid ja pulbripakid olid mul tuppa laotud. Pakkisin iga päev karpe kokku ja tassisin neid esialgu ise postkontorisse. Iga toode kaalus üle kahe kilo, nii et neid oli päris tüütu tassida. Kui müüke hakkas päevas tulema kaks või rohkem, siis soetasin pisikese käru, millega oli lihtsam raskeid pakke tassida.

Üks päev sain ma kolledži student welfare officer’ilt kutse tulla tema kabinetti. Seal olid kohal mitu tähtsa (ja kurja) näoga inimest. Mulle öeldi, et äritegevus kolledži ruumidest on keelatud. Ma küsisin, miks neil on kümneid erinevaid programme ja kursusi üliõpilasena startupi alustamisest, kui nad ei luba tegelikult startupi teha. Neil läksid mokad veel allapoole. Nad vastasid, et nad toetavad 100% startupi tegemist, aga mitte kolledži ruumidest. “Lõpeta ära või koli välja”.

Läksin ja nutsin natukene. Siis otsustasin, et on aeg tooted Amazoni lattu saata. Mul ei olnud 100 toodet veel müüdud, nii et ülejäänud pulbrite tellimused saatsin hoopis Mihkli kolledžisse. Tema student “welfare” officer’id ei teadnud veel midagi. Õnneks peagi saidki 100 ühikut müüdud ja ma võisin üsna enesekindlalt 3000 eurot hiinlastele ära saata.

Ma tahan, et kõik lugejad mõistaksid, et ma müüsin esimesed 100 ühikut kõvas miinuses. Minu eesmärk ei olnud nendega raha teenida, vaid välja uurida, kas see toode üldse müüb. Juba komponendid maksid rohkem, kui minu müügihind. Sinna läks töö ja postikulu veel otsa.

Viisin bussiga 15-kilost kasti postkontorisse.

Kui kaua läks enne, kui hakkasin kasumit teenima

Ma maksin küll osa õppemaksust Amazoni tuluga kinni, aga mitte sellisel kujul, nagu ma alguses lootsin. Amazoni ettevõtte üles seadmine ja toodete kasumlikuks tegemine võtab ikka aega. Reklaam sõi esialgu kõik tulu ära ja ei olnud piisavalt raha, et inventari õigel ajal juurde tellida. Võtsin palju perelt ja sõpradelt laenu, et ülikool üle elada ja toodet juurde osta. Aga ma sain oma laenuandjatele näidata, et müügid kasvavad ja peagi on kasumit oodata. Mul olid peamiselt rahavoo probleemid, mitte müügiprobleemid.

Ma võtsin esimest korda ettevõttest raha välja alles 2021 lõpus. Minu ettevõte teenis 2021. aastal üle 16 000€ kasumit, millest ma 11 000€ võtsin dividendidena välja. Raha otse taskus! Nii hea tunne oli esimest korda oma ettevõttelt raha saad. Nendest dividendidest maksin kinni kõigile, kes mulle laenu olid andnud.

Kuna ma alustasin 2018, siis võib öelda, et Amazoniga raha teenimine võttis ikka mitu aastat. Aga nüüd on mul tugev passiivse tulu allikas, mis seniajani teenib vähemalt 1000€ iga kuu, kuigi ma kirjutan ainult paar meili kuus ja muud tööd selle kallal ei tee. Kogu süsteem on automatiseeritud.

Kui palju kasumit ma iga müügi pealt teenin

Teenin tavaliselt vähemalt £10 kasumit iga müügi pealt. Minu toote müügihind on olenevalt hooajast kuskil £35-£49. Ma avastasin, et kui jõuludel hinda tõsta, siis müügid lähevad üles mitte alla.

Ma pean siinkohal ütlema, et selline kasumimarginaal ei ole tüüpiline Amazoni toodete puhul. Ma suutsin siseneda luksusmarketisse ja olen meelega seal kategoorias kõige kallim toode. Minu toode on kategoorias ainuke, mis näeb luksulik välja.

Loodetavasti andsin vastuse kõige tihemini esinevatele küsimustele. Kui teil on veel küsimusi, siis võite julgelt kommenteerida või kirjutada kaisa@kaisategemised.ee. Mida rohkem küsitakse, seda rohkem ma tean, millest kirjutada.

Kui sa siiamaani ära lugesid, siis võib-olla oled huvitatud ise Amazonis müümisest. Ma panin kokku väikese todo list’i PDF-i nimega Esimesed 5 sammu, mis annab need kõige esimesed asjad, mis tuleb ära teha, kui sa tahad Amazoni müügiga alustada. Mõnikord on vaja ekstra tõuget, et alustada. Las see ülesannete nimekiri olla sinu tõuge.

PDF - Esimesed 5 sammu

Alusta Amazoni müügiga

Saada oma email, kui soovid PDF-i, mis annab sulle väikese tõuke Amazoniga alustada.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond