tiimi_asukohad

Kuidas kõige olulisemal päeval kõik asjad valesti läksid

Ärkasin hommikul üles sõnumi peale, et ühel kahest kokast on koroona. Ma oleks vist pidanud endast välja minema, aga ma hakkasin hoopis naerma. Loomulikult kokal on koroona.

Algselt pidi meil olema kolm kokka. Üks kokk reisis Hispaaniasse ja teised otsustasid, et nad saavad kahekesi ka hakkama. Nüüd meil oli jäänud ainult vaene väike Julie, kes jäi minule teadmata põhjustel kööki kaks tundi hiljaks. Julie rügas köögis üksi, kuni mina autojuhiga kohale jõudsin.

Sain autojuhiga Sauli maja ees esimest korda näost näkku kokku. Naz on väga lõbus õllekõhuga Sudaanlane, kes küsitles mind ettevõtte alguspäevade kohta kõik need kaks tundi, mis me kööki sõitsime. Teda huvitasid kõik detailid sellest, kuidas ma idee välja mõtlesin ja esimesed kliendid leidsin.

Praegune Truli tiimi koosseis on väga rahvusvaheline. Mul on nüüd vaja ainult Ameerikast ja Antarktikast kedagi, et oleks täiskomplekt.

Kööki jõudes ütles Julie, et tal läheb isegi meie abiga vähemalt kolm tundi veel aega. Ma panin autojuhile ka põlle ette ja me suure kiiruga saime toidud valmis kõigest kuue tunniga. Naz noppis koriandrilehti ja mina kuhjasin portsusid kaussidesse, kaanetasin ja pakendasin. Igasugused väikesed asjad võtsid meeletult aega. Kirss tordil oli see, kui viimane frittata ahjust välja tuli ja elekter läks ära. Õnneks said kõik toidud selleks ajaks tehtud. Pakkisime poolpimedas viimase portsu karpi ja tassisime kõik toidud autosse. Jätsime Julie pimedasse kööki ja kihutasime liiklusesse.

Londoni liiklus on meeletu. Ma teadsin seda ette, nii et ma olin teekonna planeerinud nii, et isegi kõige hullema liiklusega jõuaksime õigeks ajaks kohale. Noh, õigeks ajaks me ei jõudnud mitte ühegi inimese juurde, aga vähemalt me liikusime planeeritust natuke kiiremini. Me jäime viimaste tellimustega nii hilja peale, et liiklust jäi aina vähemaks.

Kümnest kliendist kaks olid väga pahased. Ülejäänud ei lasknud ennast segada või mõistsid, mismoodi asjad uues ettevõttes käivad. Üks proua ütles mulle ukse peal, et ta on ise ettevõtja ja ta teab täpselt, kui keerulised asjad algusfaasides olla võivad. Kõige pahasem klient oli meid mitu tundi oodanud ja õhtuplaanid ära tühistanud, et toitu kätte saada. Kui ta mulle otsa vaatas ja ütles, et meie startup on täielik läbikukkumine, siis sellel hetkel ma tahtsin küll keegi teine olla. Kõndisin vaikselt tema kortermaja trepist alla ja hoidsin pisaraid tagasi. Selleks hetkeks, kui ma tagasi autosse jõudsin, olin jälle valmis edasi rühkima.

Naz oli perfektne autojuht! Vaatamata suurele stressile, oli meil lõbus. Tegime nalja ja planeerisime koos ettevõtte tulevikku. Ma otsisin lihtsalt enam-vähem usaldusväärset inimest, kes paar päeva autojuhti mängiks, aga Naz on nüüd tiimi päris liige. Kuna tal on oma ettevõte, siis ta oskab kaasa rääkida. Ta oskab häid küsimusi küsida ja hoiab moraali üleval.

Mul olid suurejoonelised plaanid teha palju fotosid blogi ja sotsiaalmeedia jaoks, aga kiirustamisega läks kõik meelest ära. Mul ei ole mitte midagi sellest päevast näidata, sest poole päeva pealt olid mu ajus kõik ebavajalikud protsessid peatatud. Ma ei söönud, ei joonud, ei mõelnud millelegi muule peale selle, et saaks töö tehtud ja koju magama.

Viimane tellimus sai kohale toimetatud kell kümme õhtul. Õnneks see konkreetne klient oli minu sõbranna, kes oli teatris terve õhtu, nii et talle sobis hiline kohale toomine väga hästi. Sealt sõitsime veel tund aega tagasi Richmondi, et kaubik Sauli maja ette jätta. Naz oli selleks hetkeks ka täiesti läbi. Enam ei olnud kummalgi suurt jututuju, vaid lihtsalt hea meel, et lõpuks said asjad tehtud. Ma jõudsin tagasi koju kesköösel, pesin näo ja hambad ära ja kukkusin voodisse. Kahjuks ma olin ikka veel nii pinges, et ma ei suutnud magama jääda. Mul läks terve nädal enne, kui suutsin välja magada. Nägin iga öö õudusunenägusid ja ärkasin pidevalt üles.

Teisipäeval tundus, et meie projekt oli läbi kukkunud. Aga paar päeva hiljem analüüsides sain aru, et tegelikult paljud asjad läksid väga hästi. Me täitsime kõik oma eesmärgid! Meie eesmärk ei olnudki saada 10 pikaajalist klienti. Meie eesmärk oli saada võimalikult palju tagasisidet, et me oskaks järgmine kord paremini teha. Oi, me saime palju tagasisidet. Ma kirjutan sellest eraldi postituse oma ettevõtte blogisse ja võib-olla siia ka.

Kui nüüd mõelda, siis veebileht töötas väga ilusti, me saime superkiiresti oma esimesed kliendid, ma sain endale tiimi uue liikme, meie tiim töötas pingelises olukorras väga hästi ja me kõik püsisime optimistlikud. Pakendiga oli pikka aega jamamist, aga lõpptulemus on imekaunis. Kõik kliendid kiitsid pakendit, peale selle ühe tädi, kes oli kõige peale vihane. Kui ma tema kaussi käisin ära toomas, siis ta ütles, et talle ei meeldinud mitte miski ja me võiks lihtsalt plastikus tervislikke toitusid pakkuda nagu kõik teised. Ma ei tunne väga suurt kurbust, et ta meie püsikliendiks ei hakka.

Ma saan nüüd jõuludel puhata ja olla rõõmus selle üle, et meie aasta eesmärk sai täidetud. Reedel läksime tiimiga restorani tähistama. Kõik said omavahel hästi läbi ja meil oli väga lõbus. Ma olin ikka veel väsinud ja natuke magamata. Mul ei olnud suurt jututuju, nii et ma lihtsalt istusin ja kuulasin, kuidas teised omavahel nalja viskasid. Mul oli hea nendega istuda. Ei olnud üldse tunnet, et ma peaks pingutama ja näima jutukas ja energiline.

Enne restorani minekut istusime Sauli ja Hiraga siin hotelli baaris, jõime väga kalleid jooke ja rääkisime potentsiaalsetest investoritest. Seal oli väga lärmakas, nii et mulle see koht ei meeldinud.

Inspiratsiooni meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi. Las Kaisa Tegemised blogi annab sulle väikese doosi motivatsiooni iga nädala või paari tagant.

Meeldis? Jaga sõpradega

2024 I kvartali kokkuvõte

Teate, mulle ei meeldi neid kokkuvõtteid kirjutada, sest ma tegelikult ei ole oma ettevõtte rahalise seisuga rahul. Ma peaks rahule jääma, aga ma lootsin rohkemat.

Loe edasi »

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond