chatgpt screenshot

Kuidas ChatGPT’ga tasuta eestikeelset blogi genereerida

ChatGPT on minu tagasihoidlikul arvamusel viimase kümne aasta kõige suurem tehnoloogiline läbimurre, mis järgmise paari aasta jooksul jätab suure osa inimestest ilma tööta, kui nad ajaga kaasas ei püsi. Aga laseme ChatGPT’l ennast ise tutvustada, sest seda teeb ta kõige paremini.

Ma olen ChatGPT, OpenAI poolt välja töötatud keelemudel. Mind on koolitatud mitmesuguste internetitekstide, sealhulgas veebisaitide, raamatute ja sotsiaalmeediaplatvormide peal, mis võimaldab mul genereerida inimesele sarnaseid vastuseid mitmesugustele küsimustele. Minu treeninguandmed võimaldavad mul vastata küsimustele sellistel teemadel nagu ajalugu, teadus, poliitika ja muud.

Tehisintellekti mudelina ei ole mul oma emotsioone, uskumusi ega soove. Selle asemel genereeritakse minu vastused andmete mustrite põhjal, mille põhjal mind välja õpetati, ning minu eesmärk on anda võimalikult palju kasulikku ja täpset teavet. Ma võin mulle antud üleskutsete põhjal genereerida ka loomingulist teksti, näiteks luulet ja ilukirjandust. Minu loojad OpenAIs täiustavad ja ajakohastavad mind pidevalt, et suurendada minu võimeid ja jõudlust.

Kõik ChatGPT poolt genereeritud tekstid on siin postituses kaldkirjas. Kui soovid ise ka ChatGPT’ga mängida, siis seda saad teha siin.

ChatGPT rakendused

Kui ma esimest korda ChatGPT’ga mängisin, siis sai kõvasti naerda ja lollusi genereerida, näiteks Donald Trumpi stiilis lõik sellest, kuidas viimaseid krõpse Pringles’i topsist välja saada.

Folks, let me tell you, getting that last chip out of a Pringles can, it’s a big, big problem. I have the best chips, nobody has better chips, believe me. But let me tell you, with my big, beautiful hands, it’s not easy to get that last chip out. Nobody has bigger hands than me, and I’ll tell you what, it makes it so difficult to get to that last chip. It’s like, they don’t want me to have it. But let me tell you, I won’t let that stop me. I will find a way to get to that last chip. And when I do, it’s going to be the best chip, the best. So, when you have a Pringles can, remember: Nobody gets to that last chip like I do. With my big, strong hands, I will find a way to get it. And that, folks, is what America needs. The determination to get to that last chip, no matter what. Believe me.

Jah, naerda saab kõvasti, aga ChatGPT ei ole ainult naljade genereerimiseks ja info otsimiseks. Sellega saab sekundiga teha ära tööd, mis inimestel võtavad tunde.

Kirjutab müügiteksti

“Kirjuta müügitekst pehmele meriinovillast kampsunile”

Otsid mugavat ja stiilset kampsunit, mida saaksid kanda aastaringselt? Otsi meie pehmet meriinovillast kampsunit! See 100% kõrgekvaliteedilisest meriinovillast valmistatud kampsun ei ole mitte ainult uskumatult pehme, vaid ka looduslikult soe, mis teeb selle ideaalseks valikuks jahedama ilmaga. Villakiud on peene ja kerge, mis tähendab, et sa ei tunne end raskelt ega ebamugavalt isegi kõige soojemal päeval.

Lisaks mugavusele on see kampsun ka uskumatult mitmekülgne tänu oma klassikalisele disainile ja neutraalsele värvipaletile. Olenemata sellest, kas riietate selle õhtuseks väljaminekuks või hoiate seda nädalavahetuse brunch’ile, muutub see kampsun kiiresti teie garderoobi põhikomplektiks. Kuna see on valmistatud villast, on see loomulikult hingav ja niiskustjuhtiv, mis tähendab, et sul on mugav ja kuiv, ükskõik mida sa ka ei teeks.

Programmeerib

“Kirjuta Python programm, mis avab akna, kus on suur tekst “ma ei programmeerinud seda ise!”.

import tkinter as tk

root = tk.Tk()
root.title("My First GUI")

label = tk.Label(root, text="I didn't program this myself!", font=("Helvetica", 16))
label.pack()

root.mainloop()

Kopeerisin ja kleepisin koodi arvutisse ja tulemus sai järgmine.

Teeb ära eksamid

Kõik online eksamid, kus õpilased peavad vastama essee tüüpi küsimustele, on surnud. Need ei näita enam õpilase arusaamist, vaid seda, kui hästi nad oskavad tehisintellekti kasutada. Ja see, et eksam on eesti keeles, ei ole suur takistus.

Parandab grammatikat ja kirjavigu

ChatGPT oskab väga hästi parandada ja täiendada inglisekeelset teksti. Küsisin teiste keelte kohta ja sain sellise vastuse.

Jah, ma oskan grammatiliselt parandada teksti mitmes erinevas keeles, sealhulgas inglise, hispaania, prantsuse, saksa, itaalia, portugali ja hollandi keeles. Minu treeningandmed on siiski peamiselt inglise keeles, seega võib mul olla rohkem raskusi grammatika parandamisega teistes keeltes. Annan endast parima, et pakkuda täpseid ja kasulikke parandusi, kuid palun pidage meeles, et mu võimekus parandada teksti muudes keeltes kui inglise keeles võib olla piiratud.

Genereerib retsepte

Kui sul saavad ideed otsa, siis võid ChatGPT käest alati küsida. Ma küsisin, mida veel teha saab ja ChatGPT pakkus, et ta võib mulle retsepte genereerida.

“Tee mulle õhtusöögi retsept, kus on täpselt 600 kalorit ja 35g valku.”

Siin on õhtusöögi retsept, mis sisaldab 600 kalorit ja 35 g valku: Bataadi ja spargelkapsaga grillitud kana.

 • 2 kondita, nahata kanarinda (umbes 4 untsi kumbki).
 • 1 suur maguskartul, kooritud ja 1-tollisteks kuubikuteks lõigatud.
 • 2 tassi brokoli õisi
 • 2 tl oliiviõli
 • Sool ja pipar maitse järgi
 • Värsked maitsetaimed (valikuline)
 1. Kuumutage grill keskmise kuumusega.
 2. Visake maguskartulile 1 teelusikatäis oliiviõli ning näputäis soola ja pipart.
 3. Asetage bataat ühele poole grilli ja kana teisele poole.
 4. Küpseta bataati umbes 10-15 minutit või kuni see on pehme ja kergelt söestunud.
 5. Pintselda kana ülejäänud teelusikatäie oliiviõliga ning puista peale soola ja pipart.
 6. Lisage brokoli õisikud grillile ja küpsetage umbes 8-10 minutit või kuni need on krõbedad ja kergelt söestunud.
 7. Grillige kana umbes 4-5 minutit ühe külje kohta või kuni see on läbiküpsetatud.
 8. Serveeri kana koos bataadi ja brokoliga.

Selle retsepti iga portsjon sisaldab umbes 600 kalorit ja 35 g valku. Maitsestage kana ja köögivilju vabalt oma lemmikürte või -vürtsidega ning kohandage portsjonite suurust vastavalt oma kalori- ja valgusisaldusele.

Kas ChatGPT on eestikeelne?

Jah. Kui ma seda blogi kirjutama hakkasin, siis ta veel ei olnud, aga nüüd saab ka eestikeelselt küsimusi küsida. Mina olen seni genereerinud inglise keeles ja siis kasutanud DeepL’i (ka siin artiklis), et eesti keelde tõlkida. Ühel päeval ma unustasin eestikeelse küsimuse inglise keelde tõlkida ja ChatGPT vastas mulle rõõmsalt eesti keeles. Ma olen katsetanud ChatGPT eestikeelset kasutust, aga lõpuks on DeepL’iga ikkagi kiirem, sest ChatGPT eestikeelne tekst vajab liiga palju parandamist.

Kuidas ChatGPT’ga eestikeelset blogi kirjutada

1. Genereeri nimekiri võimalikest teemadest

Oletame, et sul on firma, mis müüb eriti hea kvaliteediga blendereid. Sa tahad kirjutada blogipostitusi, mis veenavad inimesi kulutama rohkem raha kvaliteetse blenderi peale.

“Anna mulle 10 ideed blogipostituseks firmale, mis müüb kvaliteetseid blendereid.”

 1. “Miks investeerida kvaliteetsesse blenderisse”
 2. “Kuidas valida parim blender oma kööki”
 3. “10 tervislikku smuutiretsepti, mida saab teha blenderiga”
 4. “Blenderdamise tähtsus toitainete optimaalseks imendumiseks”
 5. “Kuidas puhastada oma blender optimaalse jõudluse ja pikaealisuse tagamiseks”
 6. “Kvaliteetse blenderiga valmistatud koduse supi eelised”
 7. “Blenderdamine parema seedimise nimel: Kuidas valmistada toitaineterikkaid mahlu”
 8. “Smuutidest kastmeteni: Blender: Hea blenderi mitmekülgsus”
 9. “Parimad blenderi tarvikud optimaalsete blenderdamistulemuste saavutamiseks”
 10. “Omaenda mittetoksiliste puhastusvahendite valmistamine blenderiga”

See viimane idee üllatas mindki. Ma ei oleks puhastusvahendite peale tulnud.

2. Genereeri postitus (ja tõlgi DeepL’iga eesti keelde)

“Kirjuta 300-sõnaline blogi teemal ‘Kuidas teha omaenda mittetoksilisi puhastusvahendeid blenderis’. Kasuta sõbralikku tooni.”

Hei! Kas olete kunagi mõelnud sellele, kui palju kemikaale me oma kodudes igapäevaselt kasutame pindade puhastamiseks ja desinfitseerimiseks? Pole saladus, et paljud puhastusvahendid sisaldavad karmi kemikaale, mis võivad olla kahjulikud meie tervisele ja keskkonnale. Aga mis oleks, kui ma ütleksin teile, et omaenda mittetoksiliste puhastusvahendite valmistamine on lihtsam ja taskukohasem, kui te arvate?

Kõik, mida vajate, on blender, mõned looduslikud koostisosad ja veidi loovust. Nende lihtsate sammudega saad oma kodu säravalt puhtaks teha, ilma et peaksid muretsema mõju pärast tervisele ja keskkonnale.

Siin on sammud, kuidas teha ise oma mittetoksilisi puhastusvahendeid:

 1. Koguge kokku koostisosad: Sul on vaja söögisoodat, äädikat, sidrunimahla, soola ja eeterlikke õlisid.
 2. Segage koostisosad: Pange koostisosad blenderisse ja segage, kuni teil on ühtlane segu.
 3. Valage pihustuspudelisse: Kandke segu pihustuspudelisse ja olete valmis puhastama!
 4. Kasutage puhastusvahendit: Pihustage lahust puhastatavatele pindadele, laske sellel paar minutit mõjuda ja pühkige seejärel puhta lapiga.

Oma mittetoksiliste puhastusvahendite valmistamine ei säästa mitte ainult raha, vaid aitab ka vähendada süsinikujalajälge. Ja mis kõige parem? Saate oma puhastusvahendi lõhna kohandada oma lemmik eeterlike õlidega, mis muudab puhastuse meeldivamaks ülesandeks.

Kokkuvõttes ei pea üleminek mittetoksilistele puhastusvahenditele olema keeruline ega kallis. Blenderi, mõne loodusliku koostisosa ja väikese loovuse abil saad kiiresti puhta ja turvalise kodu. Proovige seda ja andke teada, kuidas läheb!

3. Vajadusel SE optimeeri

Mõned inimesed teenivad igapäevaselt raha sellega, et nad optimeerivad blogipostitusi, et need google’i otsingus välja tuleksid. Nende töö on ka lännu.

“Kas sa saad seda blogipostitust otsingumootoritele optimeerida märksõnale “blender”?”

Muidugi! Siin on blogipostituse optimeeritud versioon märksõnale “blender”:

“Kuidas teha omaenda mittetoksilisi puhastusvahendeid blenderiga”

Kas soovite vähendada oma kodus kokkupuudet karmide kemikaalidega, hoides samal ajal oma eluruumid säravalt puhtana? Ärge vaadake kaugemale kui oma blender! Mõne loodusliku koostisosa ja blenderiga saate hõlpsasti ja hetkega valmistada ise mittetoksilisi puhastusvahendeid.

 1. samm: Koguge koostisained kokku. Sul on vaja söögisoodat, äädikat, sidrunimahla, soola ja oma lemmik eeterlikke õlisid.
 2. samm: segage koostisosad. Pane need lihtsalt blenderisse ja sega, kuni saad ühtlase segu.
 3. samm: Vala pihustuspudelisse. Viige segu pihustuspudelisse ja olete valmis puhastama.
 4. samm: Kasutage puhastusvahendit. Pihustage lahust puhastatavatele pindadele, laske sellel paar minutit mõjuda ja pühkige seejärel puhta lapiga.

Mitte ainult ei ole oma mittetoksiliste puhastusvahendite valmistamine blenderiga taskukohane ja lihtne, vaid see aitab ka vähendada süsinikujalajälge ja säästab raha. Ja mis kõige parem? Saate oma puhastusvahendi lõhna kohandada oma lemmik eeterlike õlidega.

Nii et miks mitte loobuda karmidest kemikaalidest ja proovida oma mittetoksiliste puhastusvahendite valmistamist blenderiga juba täna? Nii ei ole teil mitte ainult puhas ja turvaline kodu, vaid te tunnete end ka hästi, teades, et teete oma osa keskkonna heaks.

4. Paranda stiilivead

ChatGPT ja DeepL teevad ikkagi stiilivigu, nii et blogid tuleb kindlasti üle lugeda ja parandada. Parandamistööd on minu kogemusel õnneks väga vähe, sest suurem osa tekstist kõlab loomulikult.

DeepL võimaldab kiiresti sõnu alternatiivide vastu vahetada.

Kuidas mitte maha jääda

Suured muutused toovad suuri võimalusi. Näiteks minu produktiivsus programmeerijana on vähemalt kahekordistunud sellest hektest, kui ma õppisin ChatGPT’d kasutama koodi kirjutamiselja koodivigade parandamisel.

Selleks, et mitte maha jääda, on vaja harjuda võimalikult kiiresti ChatGPT’d kasutama. Nii nagu praegu saavad kõige paremad googledajad oma tööga hästi hakkama, siis tulevikus teevad seda edukad chattijad. Edukas chattija on see, kes teab millal on efektiivne ChatGPT’d kasutada ja millal mitte. ChatGPT on tööriist, mida tuleb õppida kasutama.

Ma olen siin blogis toonud välja mitu viisi, kuidas ChatGPT’d kasutada, aga kindlasti on kümneid ja kümneid veel. Ma ise püüan iga ülesande lahendamisel endalt küsida: “Kas ma saan siin olukorras ChatGPT’d kasutada, et töö kiiremini tehtud saaks?”. Ajapikku on hakanud peas tuluke süttima.

Näiteks töötlen ma oma Skillshare kursuse videosid läpakaga, millel on napilt võimsust, et eksportida 10-minutine video. Napilt. Küsisin ChatGPT käest, milliseid sätteid ma oma konkreetses töötlemise programmis muuta saaks, et eksportimine arvutit iga kord kokku ei jooksutaks. ChatGPT andis paar varianti. Kuna ChatGPT teab, mida sa tema käest eelnevalt oled küsinud, siis tema vastuste kohta võib alati lisainfot küsida. Google seda ei võimalda. Google’is on iga otsing uus.

Kutsun teid ka üles ChatGPT’ga mängima. Kes maha jääb, see ilma jääb.

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond