Kokad ukse taga rivis

Hakkasin esmaspäeval oma uute tuttavate käest järjest küsima, kas nad teavad mõnda kokka, kes saaks poole kohaga tööd teha. Postitasin ka kohalikesse Facebooki gruppidesse. Tuleb välja, et selliseid kokkasid on siin ümbruskonnas päris palju. Kolmapäevaks oli mul neli potentsiaalset kokka juba olemas ja mõned neist ütlesid, et nad tahavad juba tööle hakata. Otsustasin, et kuna tegemist on nagunii ajutise tööga, siis ma ei pea ainult ühte kokka välja valima. Ma võin nad kõik tööle panna, sest alguses on vaja ju retsepte välja mõelda. Iga kokk saab mulle teha 5-10 retsepti.

Kaks kõige lootustandvamat kokka on July ja Perry. July on ettevõtja. Tema firma teeb konsultatsioone ja loob menüüsid restoranidele, mis tahavad jätkusuutlikumad olla oma toiduga. Perry kandideeris nädal tagasi täiskohaga kokaks, aga ta pidi madala palga tõttu ära ütlema. Võtsin temaga uuesti ühendust ja küsisin, kas ta tahab olla meie firmale tunnipalgaga konsultant ja menüü looja. Ta oli nõus ja ta peaks mulle esmaspäeval saatma nimekirja 12 retseptiga, millest ma valin kolm tükki testimiseks välja.

Nagu te näete, siis asjad hakkasid äkki väga kiiresti liikuma. Ettevõtlus meenutab mulle seda, kui Tallinnasse tulid uued trammid. Trammijuhid ei osanud esimesed paar kuud nendega sõita ja jõnksutasid reisijaid edasi-tagasi peatuste vahel. Kuidagi jõudsime ikka punktist A punkti B, kuigi sõit oli veidi ebameeldiv ja kaootiline.

Saul ei uskunud täielikult, et ma lihtsalt inimestelt küsimisega leian meile koka. Tuli välja, et mul oli õigus. Ma seadsin eesmärgiks 100 inimese käest küsida see kuu. Arvasin, et leian kellegi alles novembri lõpuks. Ma olen küsinud ainult 9 inimese käest ja juba on kokad ukse taga rivis. Natuke aitas see, et öko-mökod inimesed nagu mina on keskmiselt rohkem abivalmid.

Inglismaal tähistati neljapäeval Guy Fawkes ööd. See on minu arvates kõige naljakama ajalooga püha. Guy Fawkes oli terrorist, kellel ei õnnestunud parlamenti õhku lasta ja nüüd inglased lasevad rakette ja põletavad heinast mehikesi iga aasta. Kuna Londoni asustustihedus on nii suur, siis ilutulestik ei tulnud mitte üksikute paukudena nagu Tallinnas, vaid ühtlase mürinana. Ma pole kunagi varem midagi sellist kuulnud.

Vaadake neid kauneid halloumi burgereid. Kas te olete elus midagi nii ilusat näinud?

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond