Kaisa, sa ei ole ikka veel öelnud, millega su ettevõte tegeleb

Jaa, jaa, ma tean. Mul ei ole veel perfektset üherealist ettevõtte tutvustust, nii et seletamine võtab oma jagu aega.

Kui Saul otsis õiget inimest, kes ettevõtte käivitaks, siis tal oli olemas ainult üleüldine idee mull. Ta ütles, et soovib toiduga seotud ettevõtet… koroonaga istuvad inimesed kodus, nii et me peaks toitu neile koju viima… elektriauto võiks olla. Natuke detaile oli veel, aga põhimõtteliselt see oligi kogu idee.

Mina jäin talle silma selle poolest, et ma olen tugevalt lean innovation usku. See tähendab, et ma soovin võimalikult varakult kindlaks teha, kas kliendid tõepoolest huvituksid meie ideest. Ma ütlesin, et ma saan ideed testida ilma suurema hulga rahata. Sellega ma jaanuarist augustini tegelesingi. Ma tegin küsitlusi ja turu-uuringuid, et välja uurida, mida inimestel päriselt vaja on.

Ma jõudsin järelduseni, et Londoni kesklinnas on väga palju erinevaid toidu tellimise teenuseid, aga äärelinnades on neid vähem. Äärelinnades elavad inimesed saavad valida ainult pitsa, burgeri ja fish & chips’i vahel. Kui nad sooviksid näiteks korralikku toitu, siis seda kas üldse ei pakuta, või on ooteaeg üle 1 tunni.

Ma püüan käivitada teenuse, mis laseks hõredalt asustatud piirkondades elavatel inimestel tellida kõige tavalisemat õhtusöögi toitu pärast pikka tööpäeva. Ja me teeme seda nii, et see oleks keskkonnasõbralikum kui oma kodus toidu valmistamine. Ilma keskkonna teemata pakub Londoni kesklinnast seda teenust UberEats, aga nende ärimudel ei toimi hõredalt asustatud piirkondades, sest distantsid on liiga pikad. Me üritame süsteemi üles seada selliselt, et toidud saaksid klientideni nii, nagu vanasti piima toodi. Piimaauto sõitis küla läbi, jättis piima ukse taha ja viis vanad pudelid minema.

Ma olen 70% kindel, et äärelinnades elavad inimesed soovivad sellist teenust, ja 60% kindel, et me suudame oma praeguse ärimudeli versiooniga raha teenida. Üleüldine idee on paika pandud ja nüüd on minu töö augusti jooksul leida enda kõrvale peakokk, kes aitaks kööki valida, üles seada ja abikokkasid värvata. Ma olen välja mõelnud, millist inimest ma endale abiks soovin, nii et järgmine samm on töökuulutused üles laadida ja intervjuusid tegema hakata.

Ma tean kogemusest, et minu seletused tekitavad üldiselt rohkem küsimusi kui vastuseid, nii et küsimused võib kommentaaridesse panna või midagi.

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond