ilus tallinn vibe

Eestis on parem elu

Olen paar nädalat Eestis elanud ja Truli tööd asukohavabalt teinud. Oi kui hea! Tuleb välja, et kõik need tegevused ja inimesed, kellega ma Inglismaal aega veetsin, olid lihtsalt toimetulekumehhanism. Ma ei igatse Inglismaalt mitte midagi. Pidin paariks päevaks Inglismaale minema, et osa võtta üritusest, mis me püsiklientidele korraldasime. Öäk! Üldse ei taha Londonis olla. Isegi paar päeva oli raske ära kannatada. Eestis on pere ja Mihkel ja hapukoor ja pelmeenid!

Mul ei ole Trulile praegu eriti suured lootused, sest uus CEO ei ole ka suutnud müüke üles saada viimase kuu ajaga. Olen viimasel ajal keskendunud taastumisele ja töö ja eraelu tasakaalule, sest turundus ei tohiks enam minu vastutus olla, kuigi Ketnale meeldib mulle turundusülesandeid anda. Tasakaalule aitab see kaasa, et ma piiran oma töötunde ja leian muid projekte, mille peale aega kulutada. Mu produktiivsus on sellise strateegiaga muide tõusnud mitte langenud, sest ma ei ole enam kriitilises depressioonis.

Korteri sättimine

Esimene prioriteet pärast Trulit on korteri sättimine. Selline on korter praegu. Mõned nurgad on isegi, võib öelda, ilusad. Aga stiil ei ole veel päris “meie oma”, nii et meil on Mihkliga palju mööblit osta ja kontrasti lisada. Kõik on hetkel näiteks jube kollane. Eks näis, kas Mihkli ja minu suhe peab vastu küsimusele “Mis tooni sinist me soovime?”.

Me ostame peamiselt kasutatud mööblit Facebookist, sest mulle ei meeldi mõte, et iga aasta tuhanded paarikesed Eestis ostavad omale uusi saepuruplaadist IKEA valgeid kummuteid. Negatiivne külg kasutatud mööbliga on see, et tuleb oodata, et õige tükk müüki tuleks. Nii et meil läheb kõvasti aega enne, kui kõik valmis saab. Õnneks protsess on lõbus ja viib mõtteid tööstressist kõrvale.

Skillshare kursus

Arvutasin novembri alguses uuesti oma netoväärtuse ja see on viimase poole aastaga 3000 euro võrra alla läinud. Tuleb välja, et kui sa mossitad oma toas ja aina tellid burgereid, siis säästud kahanevad. Okei, kogu majandus on viimase poole aastaga alla läinud, aga ma läksin ikkagi närvi selle numbri peale. Ma ei ole pool aastat ühtegi tarka finantsilist otsust teinud.

Teen nüüd siis ühe targa otsuse – lisan omale lähimal ajal teise passiivse tulu allika. Amazon on olnud viimased kaks aastat täiesti passiivne, aga ma ei armasta Amazoni toodete müümist piisavalt, et uusi tooteid pidevalt üles panna ja tulu kasvatada. Otsustasin seekord teha digitaalse toote ja leidsin, et Skillshare kursused teenivad mõistlikku kommiraha.

Skillshare on nagu Netflix netikursustele. Kliendid maksavad kord kuus ja vaatavad nii palju kursuseid kui nad soovivad. Ma panen sinna järgmise paari kuu jooksul (loodetavasti) heegeldamiskursuse üles. Skillshare maksab õpetajatele iga vaadatud minuti eest.

  • 30 eurot kuus oleks tore saada.
  • 200 eurot kuus oleks imetore saada.

Uus Amazoni toode

Ma küll ütlesin, et mul ei ole Amazoni vastu enam suurt huvi, aga mulle jäi Etsys üks kaunis toode silma ja ma otsustasin seda Amazonis müüma hakata. Tegelikult selle tootega on üks naljakas lugu.

Ostsin Etsyst omale tassialuseid ja mõtlesin, et oh kui toredad käsitsi maalitud alused. Müüja oli linnukese pannud, et tegemist on käsitsi valmistatud tootega. Hiljem ma niisama vaatasin YouTube videosid Etsys müümise kohta ja siis huvi pärast läksin vaatama, kes need top müüjad seal siis on. Tuli välja, et see toode, mille ma endale ostsin ja mõtlesin, et jube unikaalne, oligi top müüja tassialuste kategoorias… Okei… Kättemaksu aeg. Kui tema võib valetada ja öelda, et see on käsitsi tehtud ja siis väikeses kirjas lisada, et “käsitsi tehtud” tähendab “prinditud”, siis ma võin ta värvigamma ära varastada ja oma versiooni Amazoni üles panna. Tal on 364 komplekti praegu laos. Teeb ta jee neid kodus väikese printeriga. Need on samamoodi Hiinast sisse ostetud nagu minu Amazoni tooted.

Palun teile valevorsti toode:

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond