lahti_voetud_arvuti

Arvuti soolikad ja 100% vajalik origami

Mul on olnud väga huvitav nädal. Ma kallasin oma arvuti peale vett, nii et ma ei ole ükski päev eriti palju tööd teinud, aga nädala lõpuks sai rohkem asju ära organiseeritud kui poole aasta peale kokku.

Mu veepudel lekkis Berliinist tagasi tulles arvuti peale ja koju jõudes ei läinud arvuti enam tööle. Ma ei jaksanud sellega kohe tegeleda, nii et ma võtsin arvutil aku tagant ära ja jätsin ta lihtsalt seisma. Hiljem arvuti ikkagi läks tööle, aga patarei ei laadinud enam. Ostsin uue patarei ja ootasin, et see Amazonist kohale ilmuks. Uue patareiga arvuti ikka ei töötanud. Kruvisin arvuti lahti ja vaatasin sisse.

Ei olnud väga suur üllatus avastada, et emaplaadi peal oli korrosiooni patarei ühenduse ümber ja paaris teises kohas ka. Puhastasin korrosiooni alkoholiga ära ja kruvisin arvuti uuesti kokku. Patarei hakkas laadima! Aga arvuti läks suspend režiimi peale iga 30 sekundi tagant ja mõned led tulukesed ei töötanud enam. Lahendasin ajutiselt probleemi sellega, et lihtsalt keelasin suspend režiimi ära. Linuxi arvutiga saab sellist nalja teha. Päris naljakas, et see töötas. Sain natukene tööd teha, aga arvuti kippus üle kuumenema, liiga palju akut kasutama ja tegi väga imelikke hääli.

Kannatasin ühe päeva niiviisi ära ja siis tellisin Ebayst arvutile uue emaplaadi. See jõudis alles reedel kohale. Vahetasin emaplaadi ära ja kui juba sehkendamiseks läks, siis panin operatsioonisüsteemi ka uuesti peale. Nüüd arvuti töötab nagu uus. Kogu see jant läks maksma kuskil 100 eurot, mis on kõvasti vähem kui uus arvuti. Uue arvuti ostmine oleks olnud igavam lahendus. Kõige odavam oleks olnud mitte arvutile vett peale kallata.

Aga nüüd ettevõtte juurde tagasi. Juliest saab minu ajutine kokk ja ma maksin talle reedel 50% deposiidi ära. Me saime kolmapäeval kohvikus kokku ja panime ilusa plaani paika järgmiseks kuuks. Julie käsilased hakkavad järgmine nädal retsepte tegema ja kuskil 13 või 14 detsember võiks esimene demo sessioon olla klientidega. Reede õhtuks olin ma karbi välja valinud ja tänaseks on mul karbi peale pandava sildi kuju välja mõeldud. Mul on isegi jõuludeks lennupiletid koju tellitud, sest pärast esimest demo sessiooni keegi nagunii ei taha uut projekti alustada.

Karbi valimisega läks nii, et mul oli visioon kasutada klaasist karpe plastmassist kaanega, aga Sauli jaoks need ei näinud piisavalt luksuslikud välja. Me tükk aega vaidlesime selle üle, mis on kõige parem lahendus. Ta aina kiusas mind ja ütles, et me peame leidma mingisuguse lahenduse, mis vastab kõikidele meie kriteeriumitele. Meil oli vaja karpi, mis on ilus, madal, kena tugeva kaanega, mikrolaine ja tavalises ahjus soojendatav ja nii edasi. Funktsionaalseid karpe oli igasuguseid, aga ükski neist Saulile välimuse poolest ei meeldinud. Nüüd ma lõpuks leidsin lahenduse. Me otsustasime kasutada täiesti tavalist kaussi ja leida sellele sobiv kaas. Ma tellisin Amazonist 90 naela eest igasugu kaantega tooteid ja üks neist kaantest sobis ideaalselt kausi peale. Värv ei ole praegu oluline, sest ma saan hiljem lasta teha täpselt sellise kausi ja kaane nagu meil vaja.

Uskumatu, et see kaas läheb klõpsti kausi peale. Ma isegi leidsin Alibabast selle konkreetse kaane vabriku üles ja ma üritan neilt tellida 35 tükki. See kaas on osa neljast kaanega segamiskausist, aga äkki mul õnnestub ikka ainult kaaned osta.

Järgmine oluline ülesanne oli välja mõelda, kuidas panna toidu info karbi peale nii, et ei peaks midagi kleepima. Kõik läheb ju uuesti kasutusse ja ma ei taha oma nõudepesumasinat sildiplögaga katki teha. Käisin kohalikus toidupoes natukene ringi ja vaatasin, mis lahendusi poeriiulitel leidub. Leidsin inspiratsiooni aioli karbilt:

Läksin koju ja mängisin sodipaberi ja liimipulgaga natukene. Siin on tulemus:

Nüüd mul on vaja ainult kiirkorras leida keegi, kes saab sellise sildi valmistada. Ma vist ühe korra tegin midagi sarnast Amazoni jaoks, nii et see ei tohiks liiga keeruline olla. Eks ma saan teada.

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond