Aeglane ja kiire vaheldumisi

Ma ei soovinud paar nädalat kirjutada, sest mitte midagi erilist ei juhtunud. Aga minu emakene pööras tähelepanu sellele, et kui ma ettevõtlusest blogi kirjutan, siis ma pean ka igavatest asjadest kirjutama, et lugejatel ei jääks muljet, et koguaeg on põnev. Noh, nüüd mul juba hakkas jälle põnev, aga ma võtan igavad ajad ka kokku.

Vahepeal oli jube aeglane. Ma tegelesin iga päev ainult intervjuudega ja ei jõudnud ega jaksanud midagi muud teha. Ma olen introvert, nii et inimestega rääkimine väsitab mu ära. Pean tunnistama, et ma ei täitnud mitte ühtegi oma augusti eesmärkidest õigeaegselt ära. Mul olid väga head vettpidavad vabandused, aga sellegipoolest oli nõme kuu lõpus esitada punaste ridadega aruannet.

Ideaalset kokka ma veel leidnud ei ole. Paljud kandidaadid oleksid toredad töötajad, aga nad ei sobi ettevõtjateks. Mul on vaja kedagi, kes oleks ettevõtja JA kirglik kokk. Võib-olla ma eeldan inimestelt liiga palju. Üks kandidaatidest oli piisavalt hea, et temaga järgmise intervjuude vooru teha, aga ma ei tea, kui hästi ta iseloomu poolest minuga kokku sobib. Mul oli raske oma mõtteid talle edasi anda nii, et ta aru saaks. Kuna peakokk on üks kõige olulisematest inimestest selle ettevõtte jaoks, siis ma ei saa võtta tööle inimest, kelles ma ei ole 100% kindel.

Intervjuude tegemisel olen saanud oma liftikõnesid harjutada. Oskan igasugustele rasketele küsimustele vastata. Kõige naljakam hetk oli siis, kui üks koka kandidaat vaatas mind, kulm kortsus, ja küsis, mis sorti kogemus mul toitlustussektoris on. Ta ilmselgelt arvas, et teisel pool ekraani on mingi kerge mõistusega blond. Võib-olla tal on õigus, aga ma puhusin talle mulli sellest, kuidas mul on 4 aastat kogemust internetis toodete müümisega. See on tõsi. Mul on ju Amazoni äri alates aastast 2018. Mulle tundus, et see väike manipulatsioon toimis tema peal.

Mida rohkem ma aega veedan eliitkoolidest ja ülikoolidest eemal, seda rohkem ma näen kui puudulik on keskmise inimese tööeetika. Ma ikka iga kord üllatun, kui keegi lihtsalt ei tule intervjuule kohale ja ei teavita sellest ega palu vabandust. Ma olen korduvalt jäänud Zoomi tuppa üksi ootama. Ju ma olen tublide inimestega ära hellitatud.

Aga nüüd headest uudistest. Ma leidsin omale ideaalse investorite otsija! Ma ei ole veel välja mõelnud, kuidas tema töö tiitlit eesti keelde tõlkida. Ametlikult saab temast chief investment officer. Kui keegi teab head eestikeelset vastet, siis andke teada. Investorite otsija nimi on Hira ja tal on oma satelliitide lokatsiooniga tegelev idufirma. Ta sai hiljuti oma firmale 2.3 miljoni suuruse investeeringu.

Hiral läksid minu visiooni peale kohe silmad särama ja ta on veendunud, et kui me leiame õigete väärtushinnangutega investorid, siis me saame vajaliku raha kätte. Mul on ettevõtte käima löömiseks raha olemas, aga hea oleks katta esimese kuue kuu jooksvad kulud. Ma ei sooviks esimese paari kuu jooksul pankrotti minna. Hira hakkab nüüd slaide ja projektsioone koostama ja esimesi investoreid otsima. Väidetavalt on minu äriplaan hästi ettevõtte väärtustega kooskõlas. Minu väärtusteks on keskkonnasõbralikult käitumine ja töötajate eest hästi hoolitsemine. Töötajad saavad minu firmas olema olulisemad kui kliendid.

Kokkuvõttes ma olen nüüd teinud jälle edusammusid ettevõttega ja jätkan samas vaimus edasi. Ma lubasin endale, et ma ei anna enne 2022 veebruari alla. Tegelikult peaks seda lubadust veelgi edasi lükkama, sest võib-olla ma ei jõua ikkagi asju käima lüüa selleks ajaks.

Inspiratsiooni meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi. Las Kaisa Tegemised blogi annab sulle väikese doosi motivatsiooni iga nädala või paari tagant.

Meeldis? Jaga sõpradega

2024 I kvartali kokkuvõte

Teate, mulle ei meeldi neid kokkuvõtteid kirjutada, sest ma tegelikult ei ole oma ettevõtte rahalise seisuga rahul. Ma peaks rahule jääma, aga ma lootsin rohkemat.

Loe edasi »

1 thought on “Aeglane ja kiire vaheldumisi”

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond