2024_Q1

2024 I kvartali kokkuvõte

Teate, mulle ei meeldi neid kokkuvõtteid kirjutada, sest ma tegelikult ei ole oma ettevõtte rahalise seisuga rahul. Ma peaks rahule jääma, aga ma lootsin rohkemat. Kui olukorda objektiivselt vaadata, siis on selge, et kõik on hästi. Mul on esimese kvartali lõpuks kaks korda rohkem raha palgana välja makstud ja dividendideks kogutud kui 2023 aastal. Aga ma ise tunnen, et ma oleks võinud targemaid otsuseid teha.

Edusammud

  • Suutsin hoida fookust oma suurimatel eesmärkidel. Kirjutasin valmis neli raamatu peatükki ja saatsin need tagasisideks paberkandjal välja. Muide, tagasisideprogrammiga liitumiseks ei ole liiga hilja!
  • Käisin 21. Keskkoolis viiendale klassile rääkimas oma raamatust ja tõhusast õppimisest. Sain neilt väärtuslikku infot selle kohta, mis raamatu teemad õpilasi kõige rohkem köidavad.
  • Sain tervisliku elustiili harjumustega jälle järje peale, vaatamata sellele, et 2023 lõpus asi natuke lappe läks.
  • Investeerisin esimest korda krüptosse… kusjuures täitsa heal hetkel.
  • Meililistis 272 inimest, Facebookis 308 jälgijat ja Instagramis 263 jälgijat.

Raamatupidamiskasum VS profit first ehk “Kasum esimesena” kasum

Kordan jälle üle kaks terminit, mis on kokkuvõtte lugemisel olulised:

Raamatupidamiskasum – see kasum, mida Eesti ettevõtte raamatupidamises näidatakse. Tulud miinus kulud.

“Kasum esimesena” kasum – inspireeritult raamatust “Profit First” tähendab “Kasum esimesena” kasum raha, mis jõuab minu taskusse. Raamatupidamiskasumi arvutamine on rohkem kunst kui täppisteadus. Sul võib raamatupidamine näidata kasumit, kui samal ajal pangakontol ulub tuul. Sul võib raamatupidamine näidata miinust, aga samal ajal maksad ilma probleemideta kõrgemat palka. Seega raamatupidamiskasum ei ole parim number, mida kasutada otsuste tegemisel. “Kasum esimesena” kasum on parim näitaja ettevõtte edukusest, sest lõppude lõpuks eksisteerib ettevõte selleks, et omanikule raha taskusse panna.

“Kasum esimesena” kasum 2024 I kvartali lõpuks

Minu modifitseeritud “Kasum esimesena” definitsiooni kohaselt on kasum netopalk ja dividendideks kogutud raha. Ma maksan endale iga kuu palka ja võimalusel panen kindla protsendi käibest dividendide maksmiseks kõrvale. Dividendideks kõrvale pandud raha on keelatud kulutada. Ma müün oma telefoni ja arvuti enne maha, kui ma selle raha kallale lähen. Vastasel juhul “Kasum esimesena” süsteem lihtsalt ei toimiks!

Kasumi tüüp
Netopalk (ja hüved nagu sporditoetus)2711,36€
Kogutud dividendid346,75€
Kokku3058,11€
15000€ eesmärgist %20,39%

Viiendik eesmärgist täidetud! Kui minu ettevõtte käive vähegi aasta jooksul kasvama hakkab, siis on lootust, et ma suudan oma kasumieesmärgi täita.

Raamatupidamiskasum (kahjum) 2024 I kvartali lõpuks

Nüüd tuleb see osa, millest mulle ei meeldi kirjutada. Mu ettevõte on raamatupidamise järgi miinuses. Süüdlaseks on ikka Amazoni reklaamid, mis sõid kogu kasumi ära ja veel pealekauba. Ma olen nüüd pannud kampaaniatele ranged piirangud peale, nii et ma loodan ka raamatupidamiskasumi teise kvartali lõpuks saavutada.

Kõige hullem on vist see, et ma õpetan teistele, kuidas Amazonis müüa, aga ma ise ei suuda uuesti kasumisse saada. Mul on ekstreemne impostor-sündroom! See on vist ainuke mure, mis mul elus praegu on. Muidu läheb kõik imehästi.

Kui impostor-sündroom magada ei lase, siis ma tuletan endale meelde, et minu tugevus on projektide ellu viimine ja just seda ma teistele õpetan. Ega enne kasumit ei saagi teenida, kui sa Amazonitoote müüki saad ja juba see nõuab pingutust ja järjekindlust! Ma oskan aidata inimestel esimesed tooted müüki saada.

Amazonis on võimalik väga edukalt raha teenida ja ka mina oskan seda. Ma olen ikkagi tänu oma Amazonitoodetele üle 10 tuhande euro enda taskusse pannud. Ma ei ole oma raha ammu ettevõttesse investeerinud. Ainult aega. Praegune miinus on ajutine.

ProjektKuludTuludKasum / kahjum
Programmeerimine Red Functionile-44,52€4138,16€4093,64€
Element joogialused Amazonis-460,29€396,61€-63,68€
Blogi-240,18€-240,18€
“Kuidas õppida” laste eduraamat-465,84€-465,84€
Adore Memories kipsikuju komplekt Amazonis-7067,01€5544,75€-1522,26€
Muu (üldkulu, palk, uued projektid)-3425,00€-3425,00€
Kokku-11702,84€10079,52€-1623,32€

Räägin siin passiivse tulu allikatest, aga numbrid räägivad, et tuleks lihtsalt arendajaks hakata. Kui ma oleks nõrgem inimene, siis ma annaks alla! Aga minu visioon sellest, mis mu ettevõte võiks saavutada, hoiab mu motivatsiooni kõrgel. Lisaks ma teen juba iga päev täpselt seda, mida ma teha tahan. Ma olen juba aja- ja asukohavaba. Mul on hiiglaslik meelerahufond ja piisavalt raha igapäevaseks kulutamiseks, et ma ei pea muretsema. Ausalt öeldes mul ei ole kunagi isiklikud rahaasjad nii hästi korras olnud kui praegu.

Kusjuures, raamatupidamine näitab kahjumit, aga mu ettevõtte rahavood on täiesti korras. Mul ei ole ei isiklikus elus ega ettevõttes olnud probleeme arvete maksmisega ega toodete juurde tellimisega. Enne koroonat oli pigem vastupidi. Raamatupidamine näitas kasumit ja ma mõtlesin alati, et kus see kasum siis on? Miks ma ei saa oma arveid makstud, kui mu ettevõte kasumis on?

Ülemine graafik näitab 2024. aasta kumulatiivset kasumit. Ehk kui joon läheb ülespoole, siis ma olin see kuu kasumis. Veebruarikuus olin plussis!

Paar sõna sissetulekuallikatest

Siin on infot uutele blogi lugejatele. Kirjeldan igaks juhuks lahti, millised on minu peamised sissetulekuallikad.

Programmeerimine

Ma olen poole kohaga tarkvaraarendaja ettevõttes Red Function. Pakun teenust läbi oma ettevõtte, et säilitada suurem kontroll oma töögraafiku üle. Suurem osa selle aasta kasumist on tulnud programmeerimisest, sest teenuse pakkumisega ei kaasne suuri kulusid. Kogu laekuv tulu on peaaegu puhas kasum.

Mul on ääretult hea meel, et ma otsustasin vähendatud koormusega arendustööd teha. Mu tunnipalk on piisavalt suur, et isegi kui ma töötan ainult 10 tundi nädalas, siis see tulu katab minu isiklikud baaskulud. Ma ei pea toidu ja peavarju pärast üldse muretsema. Ülejäänud aja saan murevabalt pühendada passiivse tulu kasvatamisele. Ma ei pea töötama õhtuti ja nädalavahetustel!

Adore Memories kipsikuju komplekt Amazonis

Müün aastast 2017 UK Amazonis kipsikuju tegemise komplekti. Varasemalt on kogu ettevõtte tulu laekunud selle ühe toote müügist. Nüüdseks olen lisanud ka teisi tooteid.

See toode oli enne koroonat väga edukas ja teenis niimoodi kasumit, et ma ei pidanud isegi Amazon Sellercentralisse sisse logima! Ma muutusin laisaks ja nüüd olen konkurentidele alla jäänud. Kui ma tahan jälle selle tootega samamoodi kasumit teenida, siis ma pean ennast kokku võtma ja kogu brändi ümber tegema. Aga see aasta ma keskendun pigem oma raamatule. Adore Memories kipsikuju komplektiga on eesmärk lihtsalt väikeses kasumis olla aasta lõpuks.

Element joogialused Amazonis

2023. aasta teises kvartalis läks müüki minu uus toode – Element joogialused. See hakkas kohe müüma ja on peaaegu aasta aega tagasihoidlikult tiksunud. Kasumiga on nii ja naa. Mul on laos liiga palju ühikuid, nii et laokulud söövad päris mõnusalt kasumisse sisse. Ka see Amazonitoode vajab veidi hoolt. Element joogialused ei ole saavutanud oma maksimaalset potentsiaali.

“Kuidas õppida” eduraamat lastele

2024. aasta suurim eesmärk on lõpuks ometi välja anda pikalt minu peas elanud raamat – “Kuidas õppida”. Tegemist on eduraamatuga lastele, mis räägib tõhusast õppimisest, õppimisharjumustest ja eduka õpilase mõtteviisidest. Raamatu kohta saate rohkem infot siit. Ma otsin ikka veel väikesi abiautoreid, kes annaksid valmivatele peatükkidele tagasisidet.

Raamatu kulud on päris suureks paisunud, sest ma ostsin endale illustreerimiseks kasutatud iPadi ja Apple Pencili. Ma väga loodan, et ma saan raamatu enne aasta lõppu müüki, sest muidu on kogu projekt aasta lõpuks kahjumis.

Kaisa Tegemised blogi

See blogi on minu hobiprojekt, mis ei ole veel hakanud raha teenima. Mul on mõte üks hetk pakkuda eesti väikeettevõtetele reklaamipinda ja võib-olla luua paar toodet, mis klapiksid blogi lugejatega. Minu valmiv laste eduraamat “Kuidas õppida” võib saada selleks tooteks, mis blogi kaudu raha teenima hakkab. Mul on ka mõned veebikursuse ideed, millest üks võib-olla läheb aasta lõpuks laivi.

Mul ei ole vaja, et blogi praegu raha teeniks. Ma ehitan turunduskanalit tulevikuks! Tooteid on palju lihtsam turundada, kui sul on erinevate kanalite peale kokku üle tuhande jälgija, kes sind usaldavad.

Ajakulu 2024 I kvartalis

Kasutan Togglit, et träkkida igat töötundi, sest ma olen nohik ja mulle meeldib statistika. Ma seekord ei hakka projektide kaupa “tunnipalka” arvutama, sest nii paljud projektid on miinuses. Kui nii vaadata, siis ma maksan raha iga kord, kui ma Amazoni kontole sisse login ja midagi mõistlikku teen.

ProjektTöötunnid kokku (hh:mm)Keskmised töötunnid nädalas (hh:mm)
Programmeerimine157:2712:07
Raamat35:112:42
Blogi ja sotsiaalmeedia23:491:50
Võrgustiku loomine14:091:05
Amazon (mõlemad tooted)7:430:36
Muu (admin, raamatupidamine, väiksemad projektid)32:002:28
Kokku270:1920:48

Rohkem ma tööd ei tee. Ma teengi kokku natuke üle 20 tunni nädalas, sest ma olen laisk ja mulle meeldib nii. Mul jääb piisavalt aega ja energiat, et regulaarselt trennis käia, süüa teha ja kodu korras hoida.

Kokkuvõte

Kas ma oleks võinud esimese kvartali kasumis lõpetada? Võib-olla. Ma pole kindel.

Eelmine aasta lõppes nii imelikult ja päris suured Amazoni reklaamiarved laekusid alles jaanuaris, kui kellelgi enam luksustoodete jaoks raha ei ole. Mul on selline tunne, et ma ikka veel maksan oma paari aasta taguste otsuste eest hingehinda. Ühest küljest vaadates on mul juba unistuste elu saavutatud, aga teisest küljest ma olen tulemustes pettunud. See, kui edukaks ma ennast pean, on rohkem seotud sellega, kas ma sõin hiljuti kergesti seeditavat süsivesikut või valku (nagu ma meeleolu eksperimendist järeldasin).

Tegutseme siis edasi. Pikk aasta veel ees.

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond