2023_Q4

2023 IV kvartali ja aasta kokkuvõte

Ma lootsin, et saan selle blogipostituse kirjutada siis, kui majandusaasta aruanne on esitatud, aga sellega läheb natukene aega veel. Seega lõplikud numbrid võivad veidi erineda, aga ma ei taha kauem oodata enam. 2024 juba käib! Ma ei oskagi midagi poeetilist 2023 viimase kvartali kohta kirjutada, sest ma olen täiesti 2024 aastasse ja uutesse eesmärkidesse sisse elanud. Ma ei mäleta, mis aasta lõpus toimus.

Q4 Edusammud

  • Käisin YFU maailmakodanike ja Rahapäeviku podcastis külalisena.
  • Õppisin iPadis raamatu jaoks pilte joonistama.

Kogu aasta edusammud

  • Kirjutasin iga nädal ühe blogipostituse.
  • Kasvatasin nullist 230-liikmelise meililisti, 250 jälgijaga Instagrami lehe ja 300 jälgijaga Facebooki lehe.
  • Panin Amazonis müüki uue toote.
  • Leidsin endale ideaalse töökoha programmeerijana.
  • Puhkasin rohkem kui kunagi varem. Ei lasknud endal jälle läbi põleda.
  • Sain oma isiklikud kulud niimoodi kontrolli alla, et mul on iga kuu külluse tunne, vaatamata madalale sissetulekule.

Kumulatiivne “Kasum esimesena” kasum 2023 aasta lõpuks

Kui kasum esimesena on sinu jaoks segane, siis uuri eelnevaid kvartali kokkuvõtteid – Q1, Q2, Q3.

Kasumi tüüp
Netopalk7648,98 €
Kogutud dividendid0 €
Kokku7648,98 €
36000€ eesmärgist %21,25%

Ma juba poole aasta pealt mõtlesin, et minu eesmärk oli liiga ambitsioonikas, aga ma ei tahtnud poole pealt plaani muuta. Jätsin eesmärgi samaks ja harjutasin seda, et ma säilitaks rahu ja motivatsiooni, kuigi kasuminumbrid on väiksemad. Ma arvan, et mul tuli see üsna hästi välja. Ma nägin vaeva ja jälgisin oma eesmärgi täitumist terve aasta.

Mida ma oleks saanud teistmoodi teha?

Mul läks teist aastat järjest Amazoniga halvasti. Võib-olla ma oleks oma kasumieesmärgile lähemale saanud, kui ma oleks varem sukeldunud Amazoni PPC reklaamidesse ja nende optimeerimisse. Ma alustasin reklaamide optimeerimisega alles suve lõpus. Reklaamikampaaniatega statistika kogumine on kallis lõbu, nii esialgu need kampaaniad lihtsalt põletasid raha. Ma oleks kindlasti pidanud reklaamikampaaniatele eelarve seadistama. Tegin seda alles detsembris, aga selleks hetkeks oli juba liiga hilja. Reklaamid olid suurema osa minu Amazoni kasumist ära söönud.

Teine variant kasumit suurendada oleks olnud blogi kirjutamise asemel rohkem programmerimist teha. Kahjuks või õnneks ei lähe see minu väärtuste ja eluplaaniga kokku. Mulle küll väga meeldib programmeerimine ja selle eest makstakse hästi, aga ma ei taha lõputult oma aega raha vastu vahetada. Ma pigem ohverdan kasumit selleks, et mul oleks rohkem vaba aega ja võimalust uusi passiivse tulu allikaid juurde lisada.

2023 aasta ajakulu

ProjektTöötunnid (h:min)Kasum/h*
Programmeerimine628:38 (12:05 nädalas)22,31€/h
Blogi ja sotsiaalmeedia239:40 (4:37 nädalas)
Amazon49:4653,64€/h
Muu (emailid, poolikud projektid, raamatupidamine)292:32 (6:58 nädalas)
Kokku1210:36 (23:17 nädalas)6,32€/h
*Tunnihind ei ole täpne, sest tehtud töö eest laekub raha viivitusega. Sellegipoolest on tunnihinna arvutamine kasulik ülesanne, sest see näitab, millised projektid on kõige passiivsemad.

Kokkuvõte

2023 oli hea aasta. Ma sain lõpuks ometi Eestis elada, siin suhtlusvõrgustikku kasvatada ja tegeleda täpselt nende projektidega, mis mulle huvi pakkusid. Ma siiamaani ei suuda uskuda, et ma kirjutasin iga näda lühe blogipostituse. Ma ei ole kunagi varem nii järjekindlalt tegutsenud! Olen enda üle väga uhke.

Kasumiga ei läinud nii hästi, kui ma lootsin, aga see mind eriti ei sega. Mul on ikka motivatsiooni ja energiat suuri eesmärke seada ja iga kuu pingutada. Ma arvan, et 2024 tuleb veel parem!

Inspiratsiooni meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi. Las Kaisa Tegemised blogi annab sulle väikese doosi motivatsiooni iga nädala või paari tagant.

Meeldis? Jaga sõpradega

2024 I kvartali kokkuvõte

Teate, mulle ei meeldi neid kokkuvõtteid kirjutada, sest ma tegelikult ei ole oma ettevõtte rahalise seisuga rahul. Ma peaks rahule jääma, aga ma lootsin rohkemat.

Loe edasi »

2 thoughts on “2023 IV kvartali ja aasta kokkuvõte”

    1. Jah, kui panna Clockify tööle iga kord, kui kontrollida ja vastata emailidele, siis juba sealt lisandub aasta peale päris mitu tundi. Mul on tegelikult üsna hea meel, et ma miinimumpalgagi kätte saan, kui kõiki töötunde arvestada. Loodetavasti olen tulevikus passiivsem.

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond