tunnipalk_amazonis_q1_kokkuvote_2023

2023 I kvartali kokkuvõte – 3.6% eesmärgist täidetud

Püüdsin 2023. aasta esimeses kvartalis käivitada uusi tooteid ja projekte. Progress on aeglane, sest uute toodete müügile saamine võtab mitu kuud aega, aga ma olen üleüldiselt enda ja oma ettevõtte arenguga rahul. Mul on hea töö tegemise harjumus ja päevane rutiin, samas iga päev on põnev.

Edusammud

 • Element joogialused ehk minu uus Amazoni toode said Hiina vabrikust tellitud. Ootan nende jõudmist Inglise Amazoni lattu.
 • Veebisulane läks käima avapauguga. Esimeseks kliendiks oli Skeleton ja nende laboritarvkara esimene versioon sai kvartali lõpuks valmis.
 • Minu esimese Skillshare kursuse videote filmimine läks kvartali alguses ladusalt, aga pidin selle projekti pausile panema, kuni Skeletoni projekt valmis sai. Uutest võimalustest tuleb ju kohe kinni haarata!
 • Kandideerisin ja sain poole kohaga tööle Red Functionisse, kus ma hakkan läbi oma ettevõtte pakkuma programmeerimisteenust.
 • Kirjutasin iga nädal uue blogipostituse. Minu blogis on nüüd 5 lugeja asemel Q1 andmete järgi keskmiselt 37 lugejat nädalas. 💕 Nunnu. Meililistis on 22 inimest.
 • Alustasin Eestis suhtlusvõrgustiku suurendamisega. Postitasin Naisinvestorite Klubisse, et ma otsin sõbrannat ja sain mitme toreda ettevõtliku naisega kokku.

Raamatupidamiskasum

Raamatupidamiskasum näitab seda, mis oleks minu majandusaasta aruandes, kui majandusaasta lõppeks esimese kvartali lõpuga ära. See on tavapärane kasumiarvutus, kus palk läheb kuludesse.

ProjektKuludTuludKasum / kahjum
Adore Memories UK Amazonis-5092.83€7072.47€1979.64€
Programmeerimine-73.08€2500€2426.92€
Blogi-212.87€-212.87€
Muu (üldkulud, palk, uued projektid)-3057.42€-3057.42€
Kokku-8436€9572.47€1136.27€

Ma investeerin ettevõtte raha uutesse projektidesse, nii et ma ei oodanudki esimeses kvartalis suurt kasumit. Olen 1136.27 euroga rahul.

Profit First kasum

Raamatupidamiskasum ei ole hea näitaja sellest, kas raha on minu taskus või ei ole. Sellepärast kasutan modifitseeritud profit first süsteemi Mike Michalowicz’i raamatust – saadaval Rahva Raamatus.

Minu ettevõte eksisteerib selleks, et panna raha minu taskusse. Profit first kasum on minu netopalk ja dividendi väljamakseks kogutud raha.

Raamatupidamiskasumi tabelis nägite, et esimene kvartal on plussis, aga ma ei ole pannud tegelikult raha dividendide maksmiseks kõrvale. Mul võib raamatupidamine kasumit näidata, aga kui mul ei ole aasta lõpus pangakontol raha, siis ma ei saa dividende välja maksta. Seetõttu on kogutud dividendide lahtris suur null. Ma olen natukene pettunud, et ma ei suutnud ühtegi kopikat esimesel kvartalil dividendide maksmiseks koguda. Põhjus on selles, et ma alles kannan üle eelmise aasta dividende.

Kasumi tüüp
Netopalk1303.46€
Kogutud dividendid0
Kokku1303.46€
36000€ Eesmärgist %3.6%

Märkus eesmärgi kohta

Kui ma endale 36000€ kasumieesmärgi panin, siis ma ei mõelnud korralikult läbi, mida ma kasumi alla loen. Ma ei ole kindel, kas ma suudan saavutada aasta lõpuks 36000€ raha taskus.

Ma ei soovi oma eesmärki madalamale nihutada. Vaatame, kuidas see aasta läheb ja arvestame sooritatuks, kui raamatupidamiskasum + tööandja palgakulu jõuavad 36000ni.

Näitan siin kumulatiivset kasumit, mitte iga kuu kohta eraldi raha liikumist. Kumulatiivne graafik näitab muutuja kogu väärtust aja jooksul. Kasumi puhul on kumulatiivne graafik motiveerivam, sest jooned pigem kalduvad ülespoole. Kui ma näitaks iga kuu kohta raha sisse-välja, siis oleksid osad kuud miinuses ja osad plussis.

Raamatupidamiskasum oli aasta alguses miinuses, sest esimestel kuudel läks rohkem raha välja, kui raha sisse tuli. Tellisin uusi tooteid ja maksin erinevate teenuste eest. Profit first kasum on aga nullis, sest see on netopalk + kogutud dividendid. Ma ei pannud esimeses kvartalis dividendide maksmiseks raha kõrvale ja palka hakkasin endale maksma alles veebruaris.

Projektid

Amazon UK, Adore Memories komplekt

Müün aastast 2018 Amazon UK platvormil toodet, mille ma JungleScout otsingumootori abil välja valisin. Minu partnervabrik Hiinas teeb toote valmis ja Amazon saadab klientidele välja, nii et ma ei pea eriti selle projektiga aktiivselt tegelema.

2023 esimeses kvartalis oli müüke vähem kui tavapäraselt, sest ma jätsin kogemata järgmise laadungi tellimise viimasele hetkele ja laost hakkas toode otsa saama. Panin reklaamid kinni ja tõstsin hinda, et aeglaselt müüke tiksutada, kuni uus laadung kohale jõuab. Müüsin 130 ühikut ehk keskmiselt 1.44 müüki päevas.

Püüan järgmise kvartali lõpuks edukalt ühendada JungleScout’i, et ma saaksin teha põhjalikuma arvutuse sellest, kui palju kasumit ma iga müügi pealt teenin ja kui palju ma reklaami eest maksan. Seni olen suhteliselt huupi tulistanud, sest mul ei ole olnud mentaalset energiat täpseid arvutusi teha. Plaanis on ka paika panna süsteem laoseisu jälgimiseks, et ma ei jätaks edaspidi uue laadungi tellimist viimasele hetkele.

Programmeerimine

Hakkasin esimest korda raha eest programmeerimisteenust pakkuma. Minu esimene klient oli Skeleton. Teine klient on Red Function, kus ma põhimõtteliselt funktsioneerin nagu poole kohaga töötaja, kuigi ma pakun seda teenust oma ettevõtte kaudu. Red Function maksab mulle 26€/h.

Igasuguste teenuste juures on hea see, et kulud on peaaegu nullis. Klientidelt laekuv raha on peaaegu puhaskasum. Muidugi, teenuse pakkumisel on negatiivne külg – tegemist ei ole passiivse sissetulekuga. Ma vahetan aega rahaks.

Blogi

Tänan, et oled blogi lugeja! Mul ei ole plaanis blogiga otseselt raha teenima hakata, vaid kasutan seda oma teadmiste jagamiseks ja tutvuste loomiseks. See on lihtsalt hobi, mille mu firma mulle kinni maksab. Võib-olla tulevikus saan seda blogi kasutada oma uute toodete ja teenuste reklaamimiseks, aga praegu on lugejaskond nii väike, et ma ei hakka teid reklaamidega segama.

Skillshare

Skillshare on nagu Netflix veebikursustele. Õpilased maksavad kord kuus või aastas kindla summa ja õpetajatele makstakse iga vaadatud minuti eest. Ma teen hetkel Skillshare platvormile heegeldamise kursust, aga see jäi Skeletoni projekti tõttu pooleli. Kui mul aega jätkub, siis ma teen seda järgmises kvartalis edasi, sest mul on pool kursust juba ära filmitud ja monteeritud.

Ajakulu

ProjektTöötunnidKasum/h*
Adore Memories UK3:47523.25€/h <<< täiesti ulme
Programmeerimine166:4814.55€/h
Blogi46:23
Skillshare39:06
Muu44:46
Kokku300:503.77€/h kasumit 4.33€/h netopalka 8.1€/h kokku**

*Tunnihind ei ole täpne, sest tehtud töö eest laekub raha viivitusega. Sellegipoolest on tunnihinna arvutamine kasulik ülesanne, sest see näitab, millised projektid on kõige passiivsemad.

**Viimane number on nii-öelda “raha minu taskus” number, mis loodetavasti läheb ajas üles, kuna ettevõte hakkab aina rohkem passiivselt teenima.

Ma natukene kartsin neid numbreid arvutada ja üles panna, sest ma ei taha sellega vahele jääda, et ma maksan endale alla miinimumpalga. Aga näe! Sain isegi üle miinimumi! Ma olen selle üle väga üllatunud, sest ma arvestan oma töötundidesse igasugused tegevused, mis tunduvad natukenegi nagu töö. Näiteks Truli kinni panemine võttis kvartalis 6h tööd, aga see ei ole K-Crafts OÜ-ga üldse seotud. Mina mõtlen nii, et K-Crafts OÜ ongi lihtsalt… mina.

Kas ma peaks järgmiseks kvartaliks eesmärgid seadma?

Mul on eesmärkidega armastuse-vihkamise suhe, sest nad ei saa kunagi 100% täidetud. Ma võin omale panna 5 eesmärki järgmiseks kvartaliks ja vähemalt 2 neist ei saa tehtud, sest ma olen eesmärkide seadmisel liiga optimistlik.

Ma ei oska ette ennustada, mis takistused järgmises kvartalis tulevad ja mis uued võimalused avanevad. Ma ei tea, kui kaua mul uue Amazoni toote müüki saamisega läheb. Ma ei oska öelda, kas Skillshare kursuse viimase 5 video filmimine võtab rohkem või vähem aega kui esimese 5 video filmimine.

Olen avastanud, et mulle sobivad harjumustega seotud eesmärgid palju paremini kui tulemustega seotud eesmärgid. Mul on minu 2023 aasta siht – teenida 36000€ kasumit. Ma enam-vähem tean, mis projekte ma tahan see aasta käivitada. Aga igapäevaselt on minu eesmärgiks lihtsalt teha vähemalt ühe bloki deep work’i ehk keskendunud tööd.

Kui ma iga päev töötan 1,5-2 h süvenenult oma kõige olulisemate projektide kallal, siis ei ole vaja tulemuste pärast muretseda. Küll töö viljad materialiseeruvad.

Teavitused meilile?

Saada oma email, kui soovid uute postituste kohta teavitusi.

Meeldis? Jaga sõpradega

4 thoughts on “2023 I kvartali kokkuvõte – 3.6% eesmärgist täidetud”

 1. Lugesin, arvutasin peast kaasa ning mulle tundus, et see viimane 3.6% on liiga karm kuidas kasumit arvutada.

  Kui keegi ütleb kasum, siis mina mõtlen sellele rahale mis on üle enne maksusid. Ja siis läheb maha 20%, 31% jne. Samuti pole kasum see number mis pangakontol on, sest elu ning raha liigub pidevalt edasi. Kui vaadata pangakontot, siis pole mitte ükski firma enne 31st detsembrit kasumis. Pigem on kasum “snapshot” olukorrast, mis kasumi realiseerimisel saaksime.

  Minu peast ma teeksin ümberarvutuse:
  1. Kolme kuuga 1300€ netopalk vajas tööandjalt reaalselt 1900€ kasumit. See 1900 peaks lugema.
  2. Kogutud dividend peaks olema 1130€, mitte 0. See, et pole veel välja võtnud ei tähenda, et kasumit pole olnud.

  Siis minu kalkulatsioonidega oled (1900+1130)/36000=8.4% teel, 230% rohkem kui sinu arvutus.

  Sa tahtsid teha 36000€ kasumit ja sa oled 8.4% peal. See kui palju pangakontole reaalselt jõuab täitsa teine küsimus 🙂 Anna teada kas tegin mõne arvutusvea.

  1. Jah, leebema arvutusega on tõesti 8.4%.
   Ma mõtlesin pikalt selle üle, kuidas kasumiarvutust teha ja jõudsin selleni, et ma tahan ennast motiveerida võimalikult maksuefektiivselt käituma. Selleks, et praeguse arvutuse kohaselt “suurenadada kasumit” peaksin võimalikult vähe palka maksma ja võimalikult palju dividende koguma, sest nii hoian kokku palgaga seotud maksud.
   See on ka asjakohane mõte, et firmad ei ole enne detsembrit kasumis, sest nad investeerivad kogu olemasoleva raha. Mul ei olnud plaanis kasumis olla, aga näe… juhtus 😂
   Kui ma saaks minna ajas tagasi, siis ma ei muudaks mitte arvutusmeetodit, vaid teeks oma eesmärgi numbri leebemaks – 20000€ näiteks. Profit first kasum = netopalk + kogutud dividendid on minu jaoks loogiline.

  1. Ma läksin ekstra vaatasin arveid, sest mul ei olnud meeles, mille eest ma nii palju raha maksin.
   – Audible 6 creditit, et lugeda raamatuid, millest hiljem blogis kirjutada (koolituskulud põhimõtteliselt).
   – Proovisin CampaignMonitori üks kuu, aga ei meeldinud.
   – Mailchimp igakuine makse (seda maksan ka edaspidi).
   – Ostsin paberraamatu, millest hiljem blogis kirjutada.
   – HTML drag-and-drop tarkvara igakuine (maksin ainult ühe kuu eest, sest ei kasutanud piisavalt).

   Ehk ma tegelesin intensiivselt ettevõtte kulul lugemise ja uute tarkvarade testimisega ja panin need kulud blogi alla, mitte üldkulude alla. Selline jaotus tundus mulle loogilisem, sest ma ei oleks ilma blogita neid kulutusi ilmselt teinud.

Kirjuta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kasumi numbrist

Rakendan oma ettevõttes kasum esimesena süsteemi ja loen siin kasumiks välja makstud brutopalka ja dividendide maksmiseks kogutud raha.

Kasum = brutopalk + dividendifond